Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia. Zadecydowała trzecia tercja

Jacek Żukowski
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Arkadiusz Gola
W kolejnym meczu Polskij Hokej Ligi Comarch Cracovia przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. "Pasy" zostały na 6. miejscu w tabeli.

Comarch Cracovia chciała kontynuować dobrą passę, wygrała dwa poprzednie mecze. Jednak okazało się, że została zatrzymana w Sosnowcu. „Pasy” dwukrotnie przegrywały, ale potrafiły nie tylko wyrównać, ale i wyjść na prowadzenie. Bardzo skutecznie zagrały w przewagach w drugiej tercji i zdobyły dwa gole – najpierw Żurek sprawił, że do zaliczenia trafienia była potrzebna sędziom powtórka wideo, a następnie Lundgren zachował największy refleks w zamieszaniu podbramkowym.

Kolejnego gola „Pasy” zdobyły na początku trzeciej tercji, trzeci raz grając w przewadze – Latal wykorzystał błąd defensywy. A gdy chwilę później Bucenko został odesłany na ławkę kar, wydawało się, że gościom nic nie grozi. Tymczasem miejscowi w osłabieniu złapali kontakt bramkowy. To zapowiadało jeszcze emocje. Miejscowi poczuli, że mogą coś jeszcze zdziałać i doprowadzili do remisu. Potem posypały się kary nałożone na oba zespoły. I gdy miejscowi grali 4 na 3 Szturc pokonał Krasanovsky’ego. W ostatniej minucie krakowianie wycofali bramkarza, ale nic im z tego nie przyszło.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Bramki: 1:0 Salo (Tyczyński) 2, 1:1 Bezwiński (Mocarski) 6, 2:1 Valtola (Krężołek, Andrejkiw) 26, 2:2 Żurek (Younan, Kasperlik) 34, 2:3 Lundgren (Sawicki, Krenżelok) 38, 2:4 Latal (Lundgren, Kapica) 41, 3:4 Valtola (Charvat) 42, 4:4 Krężołek (Kotlorz, Szturc) 48, 5:4 Szturc (Krężołek, Saur) 56
Zagłębie: Spesny – Stadel, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek – Charvat, Andrejkiw, Salo, Tyczyński, Nahunko – Naróg, Kotlorz, Lundgren, Bucenko, Bernacki - Krawczyk, Karasiński, Kozłowski, Menc.
Cracovia: Krasanovsky - Bieniek, Żurek, Latal, Raska, Sawicki – Younan, Kunst, Lundgren, Bezwiński, Vildumetz – Jaracz, Krenżelok, Kasperlik, Dziurdzia, Kapica – Motloch, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Sędziowali: M. Baca, R. Noworyta. Kary: 14 – 8 min. Widzów: 800.