Zakopane nagrodziły najlepszych sportowców. Nagrodę dostał też skoczek Dawid Kubacki [ZDJĘCIA]

Marcin SzkodzińskiZaktualizowano 
Zakopiańscy sportowcy zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez władze miasta pod Giewontem. Podczas Dni Zakopanego odbyła się Gala Sportu, podczas której nagrodzono sportowców za sukcesy w roku 2018/19. Wśród nagrodzonych znalazł się skoczek narciarski Dawid Kubacki - tegoroczny mistrz świata.

Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz kwiaty otrzymywali nie tylko sportowcy zawodowi, ale także juniorzy, trenerzy oraz osoby, które zasłużyły się swoją pracą przy promowaniu sportu pod Tatrami. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch (dwóch ostatnich panów jednak nie pojawiło się na gali)

Nagrodzeni:

Działacze sportowi: Józef Rysula

Zakończenie kariery sportowej: Karolina Riemen-Żerebecka

Trenerzy: Jakub Kot - trener skoków narciarskich (AZS Zakopane), Jerzy Witowski - trener narciarstwa alpejskiego (SNPTT – 1907 Zakopane), Alicja Trzebunia - trenerka łyżwiarstwo szybkie (SNPTT – 1907 Zakopane), Michał Nikliński - trener narciarstwa alpejskiego (K.S. „FIRN” Zakopane), Łukasz Nawalaniec - trener narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Gabriel Nawalniec - trenerka narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Maciej Ćwikła - trener narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Mirosława Witowska (Handicap Zakopane), Marta Zborowska (Handicap Zakopane), Grzegorz Sobczyk - trener skoków narciarskich (Eve-nement Zakopane), Kacper Skrobot - serwismenskoków narciarskich (Eve-nement Zakopane), Marcin Rzeszótko - trener narciarstwa biegowego(ZSMS Zakopane), Karolina Klimek - trener narciarstwa alpejskiego (KS Tatra Ski Akademy)

Zawodnicy:

AZS ZAKOPANE: Zuzanna Ziemianin /łyżwiarstwo szybkie/, Stanisław Śledź /snowboard/, Olga Kaciczak /snowboard/, Maciej Mróz / snowboard/, Hanna Gąsienica – Mikołajczyk / snowboard/, Olimpia Kwiatkowska / snowboard/,

F2 DAWIDEK TEAM.PL: Jakub Gawlak – Socka /snowboard/, Paulina Pawlikowska/snowboard/, Kamil Knesz/snowboard/

SNPTT – 1907 Zakopane: Szymon Zarzycki /narciarstwo alpejskie/

UKS Orły Zakopane: Klaudia Wiśniewska/badminton/, Patryk Wydra /łyżwiarstwo szybkie/, Jan Adamczewski/łyżwiarstwo szybkie/,

M.U.K.S. „Śmig” Zakopane: Anna Niżnik/narciarstwo alpejskie/

Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice: Marta Gąsienica Roj /jeździectwo konne/

Klub Sportowy Frajda Zakopane: Aleksandra Andrejko /narciarstwo alpejskie/

Wyróżnieni zostali:

Trenerzy:

AZS Zakopane: Barbara Hoły (działaczka sportowa), Dariusz Stanuch trener łyżwiarstwa szybkiego, Marcin Sitarz trener snowboardu, Michał Sitarz trener snowboardu, Kazimierz Długopolski trener skoków narciarskich, Krystian Długopolski trener skoków narciarskich

SNPTT - 1907 Zakopane: Jolanta Malczewska trener narciarstwa alpejskiego, Ireneusz Kubin trener łyżwiarstwa szybkiego

F2 DAWIDEK TEAM.PL: Paweł Dawidek trener snowboardu

KS Frajda Zakopane: Ćwikła Leszek trener narciarstwa alpejskiego, Piotr Szybkowski trener narciarstwa alpejskiego

Handicap Zakopane: Małgorzata Tlałka – Długosz , Szymon Kraciuk

Klub Sportowy Eve-nement: Andrzej Zarycki - trener skoków narciarskich, Krzysztof Miętus trener skoków narciarskich

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem: Władysław Gąsienica-Wawrytko - trener skoków i kombinacji norweskiej, Mariusz Chrapektrener skoków i kombinacji norweskiej

Tatrzański Klub Karate Kyokushin: Grzegorz Popiołek - trener karate

M.U.K.S. „Śmig” Zakopane: Jakub Karpiel - trener narciarstwa alpejskiego, Maciej Jankowski trener narciarstwa alpejskiego

TS Wisła Zakopane: Józef Jarząbek - trener skoków narciarskich

Za wysokie wyniki sportowe nagrodzeni zostali:

TS Wisła Zakopane: Kubacki Dawid (I m Mistrzostwa Świata/Skoki narciarskie/Seefeld)

Eve–nement Zakopane: Stoch Kamil (II m Mistrzostwa Świata/Skoki narciarskie/Seefeld)

AZS ZAKOPANE: Oskar Kwiatkowski (I m Uniwersjada/Snowboard/Krasnojarsk), Michał Nowaczyk (II m Uniwersjada/Snowboard/Krasnojarsk)

TS Wisła Zakopane: Maryna Gąsienica Daniel (I m Puchar Kontynentalny/Narciarstwo Alpejskie, XVIII m Puchar Świata/Maribor SLO/)

AZS ZAKOPANE: Kamila Karpiel (II m Puchar Kontynentalny/Skoki Narciarskie /Planica), Joanna Kil (III m Mistrzostwa Polski/Skoki Narciarskie), Natalia Słowik (II m Mistrzostwa Polski Juniorek/ Skoki Narciarskie), Joanna Szwab (I m Mistrzostwa Polski Kobiet/Skoki Narciarskie), Pola Bełtowska (I m Mistrzostwa Polski Juniorek/Skoki Narciarskie), Marcelina Bełtowska (VI m Mistrzostwa Polski Seniorek/Skoki Narciarskie), Amelia Polanowska (III m Klasyfikacja końcowa Lotos Cup/ Skoki Narciarskie), Maciej Korzeniowski (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Zawody drużynowe w skokach narciarskich), Jan Liszka (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Skoki Narciarskie), Tymoteusz Amilkiewicz (III m Mistrzostwa Polski Juniorów/Skoki Narciarskie), Stanisław Ciszek (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Zawody drużynowe w skokach narciarskich), Mateusz Gruszka (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Skoki Narciarskie), Maciej Gąsienica – Ciaptak (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Kombinacja Norweska), Kacper Stosel )I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Zawody drużynowe w skokach narciarskich), Krzysztof Leja (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/ Kombinacja Norweska), Wojciech Marusarz (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Kombinacja Norweska), Andrzej Stękała (II m Puchar Kontynentalny/Chalkovsky/Skoki Narciarskie), Maciej Kot (III m Puchar Świata/ Zawody drużynowe w skokach narciarskich/ Zakopane), Alex Chyc (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Narciarstwo Alpejskie/), Szymon Bębenek (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie), Patryk Wójcik (XIV m Puchar Świata/Łyżwiarstwo Szybkie/Tomakomai JPN/), Radosław Jakubski (III m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo Szybkie), Urszula Mrugała (III m Mistrzostwa Polski Juniorów/ Łyżwiarstwo Szybkie), Katarzyna Szymańska (II m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Natalia Ficek (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Weronika Biela (XIV m Puchar Świata/Snowboard), Klemens Gąsienica – Byrcyn (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Dominika Wolska (VIII m Puchar Kontynentalny/Snowboardcross), Julia Sitarz (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Snowboard), Bartłomiej Kaciczak (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard), Maria Chyc (V m Mistrzostwa Świata Juniorów/Snowboard), Aleksandra Michalik (VI m Uniwersjada/Snowboard), Tomasz Kowalczyk (II m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Jędrzej Maczugowski (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Snowboard)

F2 DAWIDEK TEAM.PL: Aleksandra Król (VII m Mistrzostwa Świata/Snowboard/Park City USA), Patryk Majerczyk (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Nadia Piwowarczyk (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Maciej Mikołajczyk (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Paulina Majerczyk (VI m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Łukasz Kaczor (VI m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard), Małgorzata Gradzik (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Natalia Stokłosa (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Oliwa Pawlikowska (VIII m Mistrzostwa Świata Juniorów/Snowboard), Natasza Piwowarczyk (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Maja Ożóg (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Anatol Kulpiński (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard), Zuzanna Galica (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Grzegorz Galica (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard), Weronika Dawidek (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard), Karolina Półtorak (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard), Jakub Walas (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)

Eve–nement Zakopane: Hula Stefan (IV m Mistrzostwa Świata zawody drużynowe/Skoki narciarskie)

K.S. „FIRN” ZAKOPANE: Anna Skarbek Malczewska (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie)

SNPTT – 1907 Zakopane: Marek Zwijacz I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie), Liwia Kubin (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo szybkie), Maksymilian Rzepka (II m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo szybkie)

Frajda Zakopane: Weronika Walas (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Zosia Nawalaniec (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Hanna Cukier (III m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Filip Jakubiak (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Hanna Nawalniec (III m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Stanisław Solik (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego), Jędrol Jan (I m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)

TKN TATRA TEAM: Franciszek Rząsa (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo wysokogórskie), Jan Elantkowski (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo wysokogórskie)

TS Wisła Zakopane: Dawid Jarząbek (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Skoki Narciarskie), Kacper Jarząbek (III m Klasyfikacja generalna Lotos Cup/Skoki narciarskie), Maryna Gąsienica Daniel (I m Puchar Kontynentalny/Narciarstwo Alpejskie)

UKS Zakopiański: Hubert Haładyna (II m Mistrzostwa Polski Młodzików/Narciarstwo alpejskie)

Płetwal Zakopane: Mateusz Mamcarz (I m Mistrzostwa Polski/Pływanie)

AZS AWF Katowice:Magdalena Czyszczoń (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Łyżwiarstwo Szybkie)

BKS WP Kościelisko: Anna Mąka (III m Generalna Klasyfikacja Pucharu Polski Seniorów/Biathlon)

Salco Garmin Team: Mirosława Witowska (X m Mistrzostwa Świata/Biegi wysokogórskie)

SKILLZ Kraków: Magdalena Bańdo (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo alpejskie)M

KS Wiking Starachowice: Waldemar Komisarek (III m Mistrzostwa Polski/Sporty siłowe), Krzysztof Kozielski (II m Mistrzostwa Polski/Sporty siłowe), Małgorzata Mazur (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Sporty siłowe), Jan Wegiera (II m Mistrzostwa Świata/ Sporty siłowe), Michał Wegiera (I m Mistrzostwa Poslki/ Sporty siłowe)

UKS Regle Kościelisko:Marcin Rzeszótko (IV m Mistrzostwa Polski/Biegi wysokogórskie)

Handicap Zakopane: Patrycja Strama (III m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie), Klimek Zięba (V m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie), Antoni Wiercioch (VI m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie)

Wyróżnieni:

Rafał Świczkowski, Krystian Kicmal, Jakub Kaim, Martyna Puchała, Andrzej Kin, Maciej Hoły, Karina Stankiewicz, Maria Martyniak, Małgorzata Gutt, UKS Orły Zakopane, Jakub Sikorski (IX m Puchar Świata/Parabadminton), Beskidzkie Zrzeszenie Sportu i Rekreacji START, Bartosz Mrozek (II m Mistrzostwa Polski/Monoski)

polecane: FLESZ: Nowy sezon ekstraklasy. Kiedy startuje liga?

Wideo

Materiał oryginalny: Zakopane nagrodziły najlepszych sportowców. Nagrodę dostał też skoczek Dawid Kubacki [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3