Zakopane. Pożar na Harendzie. W piecu spalane były śmieci...

Zakopane. Pożar na Harendzie. W piecu spalane były śmieci [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek

, SDM

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zakopane. Pożar na Harendzie. W piecu spalane były śmieci [ZDJĘCIA]
1/3
przejdź do galerii

©SDM

W czwartek wieczorem zakopiańska straż pożarna została wezwana do silnego zadymienia w jednym z domów na Harendzie w Zakopanem. Okazało się, że gospodarz palił odpadki, które powinny trafić do śmietnika.
Do zdarzenia doszło ok. godz. 21. Mimo wysokich temperatur jakie od dłuższego czasu utrzymują się pod Tatrami, gospodarz postanowił zapalić w piecu.

Okazało się, że zbyt wysoka temperatura kotła doprowadziła do rozszczelnienia bojlera i woda wylała się na rozgrzany piec. Sąsiedzi domu, w którym interweniowała straż pożarna, którzy wyszli na posesje podczas akcji gaśniczej, mówili o szczypiącym dymie i o tym, że najprawdopodobniej właściciele budynku mogą tam palić śmieci.


- W rejonie Harendy mieliśmy w ostatnim czasie kilkanaście zgłoszeń o paleniu przez właścicieli budynków śmieciami - mówi Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej w Zakopanem.

Dlatego w piątek przed południem straż miejska odwiedziła właściciela domu na Harendzie, u którego w nocy prowadzona była akcja gaśnicza. Gospodyni przyznała się do palenia śmieciami i przyjęła mandat 500 zł.

Na szczęście w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo