Zamordowany reporter doczekał się powieści

Zamordowany reporter doczekał się powieści

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Ukazała się nowa powieść „Krótka instrukcja obsługi psa” poznańskiego dziennikarza Krzysztofa M. Kaźmierczaka, która oparta jest na motywach sprawy zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary.
Zamordowany reporter doczekał się powieści
Zagadkowym morderstwem reportera nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz - były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw - niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w debiucie powieściowym dziennikarza „Głosu Wielkopolskiego” Krzysztofa M.
Kaźmierczaka. - Ta historia tkwiła we mnie od ponad 20 lat i nigdy nie mogłem się z nią pogodzić. Konkretną pracę nad książką rozpocząłem w 2006 roku - mówi autor powieści. Dziennikarz dodaje, że choć „Krótka instrukcja obsługi psa” oparta jest na motywach sprawy zabójstwa Jarosława Ziętary, to jednak stanowi przede wszystkim pełnoprawny kryminał z oryginalną fabułą. - Mam nadzieję, że dla części czytelników będzie to również wstęp do zainteresowania się bulwersującą sprawą zamordowania poznańskiego dziennikarza, która wiele mówi o rzeczywistości w naszym kraju - mówi Krzysztof M. Kaźmierczak.

Proces w sprawie morderstwa Ziętary rozpoczął się na początku roku przed poznańskim sądem. O podżeganie do zabójstwa oskarżony jest biznesmen i były senator Aleksander Gawronik (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska), którego podejrzane interesy miał tropić Ziętara. Mężczyzna nie przyznaje się jednak do winy. Oskarżycielem w sprawie jest krakowski prokurator Piotr Kosmaty.

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym „Gazety Poznańskiej”. Pisał o aferach gospodarczych. Zaginął 1 września 1992 r. w drodze do pracy. Byłemu senatorowi zarzuca się, że miał nakłaniać pracowników firmy ochroniarskiej do porwania, pozbawienia wolności, a następnie zabójstwa dziennikarza. Ciała reportera nie odnaleziono do dzisiaj.
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo