Zaplecze kadry wypadło blado

(AS)
Skoki narciarskie. Słabo wypadli polscy skoczkowie podczas konkursów Letniej Grand Prix w Hakubie. Nie można mieć tylko pretensji do mistrza świata juniorów Jakuba Wolnego, który zajął 11. i 13. miejsce.

Do Japonii nie poleciała większość skoczków z czołówki LGP, zabrakło także naszej pierwszej reprezentacji, startowali zawodnicy kadry B, prowadzonej przez Macieja Maciusiaka.

W pierwszym konkursie tylko Wolny zakwalifikował się do finału. Po pierwszej serii był dopiero 25. (118 m), druga próba była znacznie lepsza na 123 m, co przesunęło go na 13. miejsce.

Nie potwierdził opinii o wysokiej formie zawodnik WKS Zakopane Stefan Hula, skoczył zbyt krótko (117,5 m), nie wszedł do finału, był dopiero 32. Jeszcze niżej zostali sklasyfikowani Aleksander Zniszczoł (33.), Krzysztof Biegun (36.) i Bartłomiej Kłusek (39.).

Winę za słabe wyniki wziął na siebie trener Maciusiak. – To był słaby konkurs w naszym wykonaniu, wszyscy zawodnicy skakali gorzej niż na treningach. Przekombinowaliśmy trochę ze sprzętem – mówi trener z Zakopanego.

Wczoraj dobrze skakał tylko Wolny, był 11., to najwyższa jego lokata w zawodach LGP. W finale na 23. miejscu uplasował się Zniszczoł, Kłusek był 31., Hula 38., a Biegun 40.

Oba konkursy wygrał rewelacyjnie skaczącytego lata 18-letni Norweg Fillip Sjoeen, który został liderem Letniej Grand Prix.