Zawód na całej linii

Ruch: Wierzchowski - Fornalak (46 Szuflita), Masternak, Jamróz, Wleciałowski - Kwieciński, Surma, Paluch, Górski (69 Dżikija) - Baban, Śrutwa (69 Bizacki).

(AS)

0-1 Paluch 14 min, 1-1 Saulenas 34 min, 2-1 Vileniskis 55 min. Żółte kartki: Kwieciński, Szuflita, Wleciałowski, widzów 1500, sędziował Marić z Chorwacji.
 (WILNO) W eliminacyjnym meczu piłkarskiego Pucharu UEFA Żalgiris Wilno pokonał Ruch Chorzów 2-1 (1-1). Po dwóch porażkach w lidze trener Jan Żurek mocno przemeblował skład, na boisku nie pojawili się Bizacki (wszedł do gry dopiero 69 minucie), Mizia, ściągnięty z Belgii Tarachulski.
 Ruch zaczął nawet obiecująco. W 3 minucie w dobrej sytuacji był Rumun Baban, ale z paru metrów nie trafił w światło bramki.
 W 14 minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony Sławomir Paluch strzałem głową z około 10 metrów pokonał bramkarza gospodarzy i Ruch prowadził 1-0.
 Po tej bramce Ruch oddał jednak inicjatywę rywalowi. W 34 min po szybkiej akcji gospodarzy na przedpolu Ruchu powstało spore zamieszanie, najwięcej sprytu wykazał Saulenas i było 1-1.W drugiej połowie Ruch z minuty na minutę grał coraz słabiej. Przewaga należała do gospodarzy. W 55 min gospodarze przeprowadzili szybką akcję prawą stroną, po dokładnym podaniu Vileniskis z paru metrów pokonał Wierzchowskiego. Ruch nadal grał słabo. Po tym, co piłkarze Ruchu pokazali w Wilnie, trudno być optymistą przed spotkaniem rewanżowym.