Zespół MKF Solne Miasto Wieliczka zremisował 3:3 w meczu z Piastem Gliwice

Pawel Panus
Pawel Panus
Ekstraklasa futsalu. O tym, że beniaminek z Wieliczki potrafi bardzo dobrze grać, przekonać się mogli kibice z całego kraju dzięki bezpośredniej transmisji w TVP Sport. Na trybunach zasiadł komplet publiczności, który nie mógł czuć zawodu. Widowisko było bowiem przedniej jakości.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Wyróżniał się najbardziej doświadczony zawodnik Solnego Miasta, były reprezentant Polski Piotr Myszor. Po jego uderzeniu miejscowi objęli prowadzenie, a minutę później na listę strzelców wpisał się Kamil Jeleń.

Po zmianie stron goście przystąpili do ataków, szybko uzyskali kontaktowego gola, ale Myszor ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Potem zrobiło się nerwowo. Bez piłki kopnięty został Jeleń i doznał bardzo poważnej kontuzji. Dodatkowo dwa gole zdobyli przyjezdni i był remis 3:3. W ostatniej minucie przed szansą na zdobycie zwycięskiej bramki stanął Myszor, ale przestrzelił wykonując przedłużany rzut karny.

W zespole Solnego Miasta grali: Kurowski - Kluza, Doroszko, Gąsior, Myszor, Podobiński, Lekki, Suchan, Cebula, Grochalski, Jeleń, Przybył, Skórski.

Po czterech kolejkach w tabeli z kompletem punktów prowadzi Rekord Bielsko-Biała, a MKF Solne Miasto z czterema „oczkami” zajmuje dziewiątą pozycję.

W najbliższą sobotę do Wieliczki przyjedzie outsider tabeli Euromaster Głogów.