Zgłobice coraz bliżej awansu

W walce o piłkę Krzysztof Stachowiak ze Zgłobic (z prawej) i Dawid Dydyk z Białej Lubaszowej FOT. JAROSŁAW BODUCH
W meczu na szczycie tabeli IV grupy klasy A zespół ze Zgło­bic pokonał na własnym bois­ku Białą Lubaszową­ 1:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Klasa A
Grupa IV
Zgłobice – Biała Lubaszowa 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Stachowiak 33.

Zgłobice: Bochman – Pach, Kantor, Okaz, Stacho­wiak – Lasota, Grzywa, Brożek, Wajda – Kuczera (80 Lis), Kawula (55 Jewuła).

Biała: Nowak – Myjkowski, Gierałt, Jaśkiewicz, Wiś­niowski – Kita, M. Bajorek, G. Bajorek (75 Igiel­ski), Bielan – Dydyk (80 Bajgrowicz), Nalepka.

Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów). Widzów: 50.

Mecz kolejki stał pod znakiem walki. W 33 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy po centrze z rzutu rożnego Brożka, celną „główką” popisał się Stachowiak. Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów, jednak klarowne sytuacje zes­poły stworzyły dopiero w końcówce meczu. W 82 minucie po faulu Myjkowskiego na Brożku arbiter podyktował rzut karny dla Zgłobic, jednak Nowak zdołał zablokować strzał Okaza. Z kolei tuż przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu pod bramką gospodarzy z 15 metrów uderzył M. Bajorek, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Jarosław Boduch

W innych meczach: Iskra Tarnów – KS Radlna 1:1 (1:0), Derlicharz 28 – samobójcza 65; LKS Szynwałd – Wierzchosławice-Ost­rów mecz odwołany z powodu złego stanu boiska; Bobry Bobrovia Bobrowiniki Małe – Tuchovia II Tuchów 3:1 (2:1), Kawa 23, Fu­dalej 39, Hołda 58 (dla Bobrovii); GKS Gromnik – KS US Śmigno 7:1 (4:0), Kozłowski 6, 25, Słota 9, Gniadek 15, Masłoń 60 karny, Kielar 67, Knapik 88 – Kuta 55;LKS Ładna – Pogoria Pogórska Wola 3:1 (1:1), Szczerba 33, 65, Bryg 49 – Świerczek 19; Metal Tarnów – Olszynka Ołpiny 2:5 (2:1), Jodłowski 22, Wątroba 55, 65, Jarek 84, Żarnowski (dla Olszynki).

Grupa I
Victoria Słomka – Górnik Siedlec 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Nowak 15.

Victoria: Gawłowicz – Błażejewicz, Dziadoszczyk, Hupało, Makówka – Korcyl (46 Kościółek), Jęd­rze­jek, Kaim (70 Gnutek), Kumor (80 Tworzydło) – Popadiak, Trzaska.

Górnik: Zameta – Rząca, Kołodziej, Strojny (75 Zając), Włudyka – Wełna (65 Ćwik ), Kukla, Witek, Świerczyński – Nowak (25 Korczakows­ki), Dunaj.

Sędziował: Łukasz Hamowski (Brzesko). Widzów: 50.

W 15 minucie po prostopadłym zagraniu Dunaja, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Nowak.

W drugiej połowie spotkania dość nieoczekiwanie to przyjezdni byli znacznie bliżej kolejnego gola. Gawłowicz poradził sobie jednak ze strzałami Świerczyńskiego, Korczakowskiego i Ćwika, natomiast po mocnym uderzeniu Dunaja piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W innych meczach: Szreniawa Nowy Wiśnicz – Novi/Rzezawianka Rzezawa 0:3 (walkower); Błyskawica Proszówki – Ceramika Muchówka 1:1 (0:0), Dudek 75 – Świątek 90+2; Czarni Kobyle – Beskid Żegocina 2:3 (1:1), Krzywa 15, 65 – Janiczek 41, 48 karny, 60; LKS Trzciana 2000 – Ra­ba Książnice 1:1 (1:1), K. Grabias 7 – Piep­rzyk 35 karny; GKS II Drwinia – Borko­wianka Borek 3:0 (walkower, bo drużyna gości zrezygnowała z gry; Orzeł Ciko­wice – Żubr Gawłówek 0:2 (0:1).

Grupa II
Kłos Łysa Góra – Victoria Porąbka Uszewska 6:3 (3:2)

Bramki: 1:0 Ogar 9, 1:1 Zych 11, 1:2 Zych 20, 2:2 Ogar 36, 3:2 Koczwara 37, 4:2 Ogar 54 karny, 4:3 Leś 69, 5:3 Marmol 82, 6:3 Kutek 84.

Kłos: Rzepa – M. Sacha, Matura (33 Czyż), K. Sacha (36 Hebda), J. Sacha – Marmol, Widło, Kutek, Koczwara (64 Stachelek) – Ogar, Śliwa.

Victoria: Rataj – Toboła, T. Pałucki, Nowak (63 Kraj), A. Łazarz (84 Pabian) – P. Pałucki, Leś, Kubala (46 Bodzioch), P. Łazarz – Fejkiel, Zych.

Sędziowała: Angelika Kuryło (Brzesko). Widzów: 70.

Pierwsza część gminnych derbów to wzajemna wymiana ciosów, którą w 37 minucie zakończył celnym strzałem po indywidualnej akcji od połowy boiska Koczwara, dając gospodarzom jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

W 54 minucie po faulu A. Łazarza na Ogarze, prowadzenie z rzutu karnego pod­wyższył sam poszkodowany, kompletując tym samym hat-tricka. W 69 minucie po błędzie defensywy Kłosa, Leś zdobył kontaktowego gola, jednak gos­podarze dość szybko zdołali przypieczętować swoje zwycięstwo.

W 82 minucie Widło zagrał z głębi pola, piłkę przejął Marmol i po solowej akcji pokonał Rataja, a chwilę później precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego w samo „okienko” popisał się Kutek.

W innych meczach: Tymon Tymowa – Sokół Maszkienice 0:0; Iskra Łęki – Olim­pia Kąty 0:1 (0:1), Cebula 5; Arkadia Olszyny – Victoria Bielcza 3:1 (1:1), K. Waśko 30, Ogar 70, M. Waśko 80 – Pa­leczek 43; Olim­pia Bucze – LKS Poręba Spytkowska 2:2 (1:0), Wolsza 8, Pleszyń­ski 57 – Kraj 75 karny, Bieniek 90+1; Spółdzielca – Piast Czchów 1:3 (0:3), Chamioło 56 – Kaczor 3, Nakielny 11, 41; Iva Iwkowa – Strażak Mokrzyska 3:2 (2:0), Wnęk 25, Ruszaj 38, Urbańczyk 55

Wietrzychowice – Luszowice 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Fedorowicz 19, 1:1 D. Bratko 28, 2:1 M. Wrona 44.

Wietrzychowice: Kosman – Burzawa, Ł. Bratko, Janik, S. Tułacz – Ł. Wrona, Czosnyka (75 Nowak), M. Wrona, Lechowicz (55 Wróbel), Nykiel (80 Kowal) – D. Bratko.

Luszowice: J. Marszałek – Drożdżowski (75 Malec), Juszczyk, W. Laskowski, Irla (46 Bączek) – Fedorowicz, T. Laskowski, Żurawski, Kmieć – M. Marszałek (70 Jagielski), Słowik.

Sędziował: Paweł Gmyrek (Żabno). Widzów: 100.

W 19 minucie, po centrze z rzutu wolnego M. Marszałka, zamykający akcję Fedorowicz zdołał pokonać Kosmana. Strata gola podziałała mobilizująco na gospodarzy i w 28 minucie po zagraniu M. Wrony, D. Bratko w pojedynku z J. Marszałkiem doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą losy meczu rozstrzygnął M. Wrona, finalizując składną akcję Wietrzychowic.

W innych meczach: Unia Gorzyce – LZS Mędrzechów 0:3 (walkower); Powiśle Bo­lesław – Dunajec Konary 1:2 (0:0), Ł. Wójcik 70 – Leśniak 65, Pietraszewski 80; Rad­łovia Radłów – Polan II Żabno 3:2 (0:1), Plebanek 60, Gostek 70, Gosawski 85 – Jachi­mek 40, 50; Strażak Karsy – LKS II Nowa Jastrząbka 1:5 (0:2), Su­liga 87 (dla Strażaka); Victoria Szarwark – Łęgovia Łęg Tarnowski 5:2 (2:1), Ko­gut 5, 60, Wajdowicz 30 karny, 75 karny, Klimek 63 (dla Victorii); LUKS Wola Radłowska – LUKS Zalipie 2:1 (0:1), K. Smoleń 63 karny, 73 – Kaczówka 9.

Klasa B

Grupa I (Bochnia): Polonia Wyżyce – Raba II Niedary 3:0 (wo); Polanka Nieszkowice – Gryf Chronów 4:0; Raba II Książnice – Korona Brzeźnica 2:1; Husaria Łapczyca – Ostrowianka Ostrów Królewski 1:1; Bes­kid II Żegocina – Wisła Grobla 1:1; Promień Mikluszowice – Błękitni Krzeczów 1:4. Pauzował Naprzód II Sobolów.

(JS)

Grupa V (Tarnów): KS Biała – Zryw Wielka Wieś mecz odwołany z powodu złego stanu boiska; Błękitni Tarnów – Orzeł Lisia Góra 0:2; LKS Dębina Łętowska – Wickovia Więckowice 1:3; LKS Niwka – KS Tarnowiec 4:1; FC Pawęzów – LKS Rzuchowa 5:1; Ra­dar Łętowice – LKS Rudka 3:7.

1. Niwka 12 31 43–9

2. Zryw 11 30 40–6

3. Orzeł 12 25 43–21

4. Rudka 12 24 47–22

5. Dębina Łętowska 12 22 24–16

6. Pawęzów 12 20 32–25

7. Błękitni 12 16 41–29

8. Tarnowiec 12 16 32–24