Zioła na nadciśnienie tętnicze wspierają pracę układu krążenia i zmniejszają obrzęki. Jakie napary pić, aby obniżyć za wysokie ciśnienie?

Agata Siemiaszko
Agata Siemiaszko
Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które wspomagają utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które zioła warto sięgać.
Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które wspomagają utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które zioła warto sięgać. fot. Getty Images
Nadciśnienie tętnicze to choroba, której nie należy lekceważyć. Nieleczona może prowadzić do zawału serca i udaru mózgu. Aby utrzymać właściwe ciśnienie krwi, ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia – utrzymanie właściwej masy ciała, umiarkowana aktywność fizyczna i stosowanie zbilansowanej diety. Pomocne mogą być także herbatki roślinne, które działają moczopędnie, obniżają ciśnienie krwi oraz likwidują obrzęki. Zobacz, które napary warto pić przy nadciśnieniu.

Spis treści

Zioła, które pomogą obniżyć ciśnienie tętnicze krwi

Warto pamiętać, że nadciśnienie tętnicze wymaga stałej kontroli lekarskiej i żadne domowe sposoby nie spowodują cudownego ozdrowienia organizmu. Jednak stosowanie zbilansowanej diety oraz włączenie do jadłospisu niektórych produktów może znacząco poprawić stan zdrowia chorego.

Zobacz także: Nalewka z jemioły na nadciśnienie i miażdżycę. Wzmocni organizm i poprawi trawienie. Skorzystaj z właściwości jemioły i wypróbuj przepis

Jak w naturalny sposób, obniżyć wysokie ciśnienie krwi? Te napary zmniejszają ryzyko rozwoju groźnych powikłań. Wypróbuj domowe sposoby wspierające leczenie nadciśnienia tętniczego krwi.

Skutki nadciśnienia tętniczego krwi. Na co zwrócić uwagę?

Prawidłowe ciśnienie krwi powinno być niższe niż 140/90 mm Hg. Szacuje się, że w Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje ponad 10 mln osób, a do 2035 r. liczba ta wzrośnie nawet o 5 mln! Są to bardzo niepokojące prognozy, ponieważ wiążą się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju wielu groźnych powikłań.

Zobacz także: Ustalono nowe normy ciśnienia krwi. Wzrośnie liczba osób z nadciśnieniem. Zobacz, jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi

Wśród pierwszych objawów tej choroby można wymienić bóle i zawroty głowy, wzmożoną potliwość, kołatanie serca, bezsenność oraz obniżenie sprawności fizycznej.

Jak długotrwałe nadciśnienie wpływa na stan zdrowia organizmu? Niestety jest to bardzo groźna sytuacja, która może doprowadzić do poważnych powikłań, wśród których można wymienić:

  • miażdżycę,
  • chorobę niedokrwienną serca,
  • zawał mięśnia sercowego,
  • udar mózgu,
  • uszkodzenie nerek,
  • pogorszenie wzroku, czyli retinopatię nadciśnieniową,
  • demencję,
  • obrzęki.

Zobacz także: Masz wysokie tętno? Przyczyną może być poważna choroba. Sprawdź, jaki powinien być prawidłowy puls. Jak zmierzyć i obniżyć za wysokie tętno?

Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które wspomagają utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które zioła warto sięgać.

Zioła na nadciśnienie tętnicze wspierają pracę układu krążen...

Miej ciśnienie pod kontrolą

Materiały promocyjne partnera

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zioła na nadciśnienie tętnicze wspierają pracę układu krążenia i zmniejszają obrzęki. Jakie napary pić, aby obniżyć za wysokie ciśnienie? - Strona Zdrowia

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie