Złoto dla Głogoczowa

(ART)
Kolarstwo górskie. Na trasach w Lubaszowej i Siedliskach koło Tuchowa odbyły się zawody Pucharu Polski XCO. Z dobrej strony pokazali się kolarze z naszego regionu.

Z klubów z Krakowa i okolic z wygranych cieszono się w Iskrze Głogoczów – w grupie III weteranów wygrał Zbigniew Zwoliński, w juniorach młodszych Stanisław Nowak, a w żakach Łukasz Garbień. Honor krakowskiego kolarstwa uratowała Katarzyna Topór (MTB 3184), najszybsza w wyścigu żaczek. Dla Lubonia Skomielna Biała srebro zdobyli: Józef Rabski (masters III) i Jarosław Żur (juniorzy młodsi).

Najwięcej do powiedzenia mieli przedstawiciele KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów. W najbardziej prestiżowej kategorii elita 3. miejsce zajął Albert Głowa, który o 49 sekund przegrał z reprezentantem Polski Piotrem Konwą (4F Scott Racing Team) i o 28 s z Maciejem Jeziorskim (Kross Racing Team). Czwarty finiszował kolejny zawodnik z tarnowskiej ekipy, Jakub Zamroźniak, który w swej grupie wiekowej (orlicy) był 2.

W rywalizacji kobiet (open) najszybsza okazała się pochodząca z Suchej Beskidzkiej Paula Gorycka (4F Scott Racing Team). Olimpijka z Londynu wyprzedziła o 2.37 min Aleksandrę Podgórską (Superior Wałbrzych) i o 5.56 Deborę Jaworską (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).

Zawodnicy tarnowskiego klubu mieli jeszcze kilka medali, a zwycięstwa odnieśli: w młodzikach Łukasz Helizanowicz i Gabriela Hudyka, grupie I weteranów Mirosław Bieniasz, w grupie II – Jarosław Miodoński.