Złoto dla Pienin

ART
Na torze w Drzewicy rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów w slalomie. Złoty medal w C-2 wywalczyła osada Pienin Szczawnica: Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak.

KAJAKARSTWO GÓRSKIE. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak mistrzami Polski juniorów

Ubiegłoroczni mistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej nie byli głównymi faworytami. Wyżej stały akcje mistrzów świata z 2010 r. i świeżo upieczonych mistrzów kontynentu, braci Andrzeja i Filipa Brzezińskich. Wychowankom Sokolicy Krościenko (obecnie w AZS AWF Kraków) nie udało się jednak uzyskać prymatu na krajowej arenie, zajęli 2. miejsce. W ostatecznym rozrachunku o wygranej zdecydowało mniej punktów karnych (czyli sekund doliczanych do czasu przejazdu). Szczawniczanie mieli ich 2, podczas gdy Brzezińscy 4, a różnica po uwzględnieniu kar wyniosła 1,21 sek. W innych konkurencjach nasi kajakarze medali nie zdobyli, a mistrzami zostali: w K-1 Natalia Rożniakowska (Kwisa Leśna) i Maciej Okręglak (Start), a w C-1 Kacper Gondek (Start). W punktacji klubowej triumfował wyraźnie Start, przed AZS AWF Kraków, Kwisą Leśna i Pieninami Szczawnica.

W Drzewicy rozegrane zostały także inne regaty (pisaliśmy już wcześniej o Olimpiadzie Młodzieży). Rywalizowano w Pucharze Polski (Memoriał Roberta Korzeniewskiego), w tych zawodach Podhalanie też stanęli na podium. W K-1 kobiet 3. lokatę wywalczyła Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne); wygrała Rożniakowska. W C-2 najlepsi okazali się byli zawodnicy Sokolicy Krościenko Dariusz Chlebek i Patryk Brzeziński (obecnie AZS AWF). W nowej dla pań konkurencji, C-1 (dotąd kobiety zmagały się tylko w K-1), 2. wynik uzyskała Izabela Węglarz, a 3. Ewa Hurkała (obie Pieniny). Najlepszą kanadyjkarką okazała się Kamila Urbanik (Start). W punktacji klubowej wygrał Start, przed LKK Drzewica, Kwisą i Pieninami.

Najmłodsi kajakarze rywalizowali natomiast w kolejnym rzucie Ligi Młodzików. Bardzo dobrze Podhalanom poszło w K-1: zwyciężył Jakub Brzeziński (Sokolica Krościenko), przed Krzysztofem Majerczakiem (Pieniny Szczawnica).

W najbliższy weekend "górali" czeka najważniejsza krajowa impreza. Na sztucznym torze w Krakowie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski seniorów. (ART)