Zmiany w policji. Odchodzą dwaj komendanci z komendy...

Zmiany w policji. Odchodzą dwaj komendanci z komendy powiatowej i komisariatu w Zielonkach

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zmiany w policji. Odchodzą dwaj komendanci z komendy powiatowej i komisariatu w Zielonkach
1/16
przejdź do galerii

©Fot. KPP Kraków

Mł. insp. Piotr Wojtak, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie odchodzi z pracy, przechodzi na emeryturę. Pożegnali go już szefowie i pracownicy komendy. Jednocześnie policjanci żegnali podinsp. Włodzimierza Gamrata, komendanta Komisariatu policji w Zielonkach, który także odchodzi na emeryturę.
Zobacz galerię
Podczas uroczystego pożegnania obu komendantów za współpracę oraz profesjonalną i pełną poświęcenia służbę podziękował im mł. insp. Tomasz Drożdżak, komendant powiatowy i jego zastępca mł. insp. Dariusz Suwała oraz komendanci komisariatów, naczelnicy, szeregowi policjanci i pracownicy cywilni.

Opuszczający szeregi oficerowie otrzymali pamiątkowe tabliczki oraz wysłuchali hejnału mariackiego. Oni również dziękowali policjantom za współpracę, a lata swojej służby ocenili jako cenne doświadczenie.

Mł. insp. Piotr Wojtak pełnił służbę na stanowisku I zastępcy komendanta powiatowego policji w Krakowie ds. prewencji od kwietnia 2007 roku. Wcześniej był komendantem Komisariatu Policji w Skawinie. Policjantem został w 1992 roku.

Za zasługi w służbie został pięciokrotnie odznaczony: w 2013 roku – srebrnym medalem „za długoletnią służbę, w latach 2001, 2010 i 2013 - odznaką „Zasłużonego Policjanta”, a w 2006 roku brązowym „Krzyżem Zasługi”, nadanym przez ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Podinsp. Włodzimierz Gamrat komendantem Komisariatu Policji w Zielonkach został w 2006 roku. Wcześniej przez 8 lat był komendantem Komisariatu Policji w Skale. Do służby wstąpił w 1990 roku. W 2010 roku otrzymał srebrną odznakę „Zasłużonego Policjanta”, a w 2016 roku został odznaczony medalem „za długoletnią służbę”.


ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Firma się sypie

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jak inspektory odchodzą ze służby to widać, że się coś dzieje. W przyszłym roku w ślad za nimi pójdzie rzesza policjantów. Ciekawe, kto wyjedzie do służby

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo