Zwycięstwo AZS AGH

PAN
II LIGA KOSZYKARZY. AZS AGH Alstom Kraków pokonał faworyzowany UMKS Kielce, natomiast porażki doznali gracze Wisły, których tra strata może bardzo drogo kosztować. AZS AGH Alstom Kraków - UMKS Kielce 69:62 (21:11, 6:13, 18:18, 24:20)

Punkty dla AZS AGH: Kalinowski 19, Zych 15, Józefiak 9, Dudzik 8, Podworski 7, Orlicki 7, Borówka 2, Dziura 2.

Faworytem meczu byli goście, którzy w sezonie doznali tylko trzech porażek. W zespole z Krakowa nie mógł zagrać jego lider Kamil Kamecki, który nie tylko zdobywa większość punktów, ale i jest czołowym obrońcą AZS AGH. Klasą błysnął za to Tomasz Zych. Rozgrywający gospodarzy zdobył 15 punktów, dodał do tego 9 asyst i sześć zbiórek. To ważne, aby w trudnych momentach, a takowych nie brakowało w tym meczu, był gracz, który weźmie ciężar gry na siebie. O losach meczu zadecydowała skuteczna gra miejscowych w I kwarcie oraz wyrachowana postawa w IV kwarcie.

Wisła Kraków - Pułaski Warka 67:106 (11:27, 19:26, 14:27, 23:26)

Punkty dla Wisły: Krawczyk 13, Piotrowski 12, Urbanek 11, Majka 9, Murza 8, Czepiec 6, Góralski 3, Gawryś 3, Czajka 2.

Obie drużyny chcą być w ósemce i walczyć w play-off. Teraz bliżej tego są gracze z Warki, którzy w Krakowie wygrali w sposób nie budzący żadnych wątpliwości. Klasą dla siebie był Paweł Piros, który zdobywał punkty jak chciał, a młodzi gracze Wisły tym razem zagrali bardzo słabo i wszystko wskazuje na to, że czeka ich walka o utrzymanie.