Zwycięstwo Opoki

I LIGA TENISA STOŁOWEGO. Tenisiści stołowi Opoki Trzebinia zwycięstwem nad Strzelcem Frysztak 7-3 zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Wbrew temu, co sugeruje wynik sukces nie przyszedł trzebinianom łatwo.

Było to spotkanie istotne dla obu zespołów. Goście przyjechali z nadzieją na uzyskanie korzystnego wyniku, dzięki któremu mogliby opuścić zagrożoną strefę. I rzeczywiście zawiesili wysoko poprzeczkę. Największy opór zawodnikom Opoki postawił występujący w barwach Strzelca Australijczyk David Powell.-Jest to zawodnik, który przyjechał do Polski, by przygotować się do igrzysk w Londynie. Na co dzień trenuje z tenisistami drużyny ekstraklasy z Rzeszowa. Na razie jeszcze jednak nie gwarantuje udanych występów na poziomie superligi, stąd gra w barwach Strzelca. Młody Australijczyk robi bardzo szybkie postępy i mogli o tym przekonać się nasi zawodnicy - mówi trener Opoki Kazimierz Noworyta.

Pierwsza seria gier pojedynczych zaczęła się od wygranej Tomasza Klaga nad Damianem Wojdyłą 3 -2, ale nie przyszła ona łatwo zawodnikowi Opoki. Wprawdzie w dwóch pierwszych setach pewnie zwyciężył do 5 i 8, ale w następnych dwóch z kolei rywal był górą do 3 i 4. W piątym secie Klag odzyskał inicjatywę i przechylił szalę, zwyciężając do 7. W tym czasie na drugim stole Sebastian Lubaś także musiał rozegrać pięć setów, by udowodnić wyższość nad Krzysztofem Niemcem, przy czym decydującego piątego seta wygrał na przewagi do 10. W kolejnej grze Krzysztof Lubin nie dał rady właśnie Australijczykowi przegrywając 0 -3 i porażką 2 -3 zakończył swój pojedynek również Rafał Utylski z Kamilem Tomaszukiem.

Gry podwójne były popisem trzebinian. Goście jeszcze nie dali za wygraną, bo Klag uległ Powellowi 1 -3. Po zwycięstwie w pierwszej partii do 8, następne przegrał do 7, 4 i 9. Na drugim stole Lubaś jednak gładko pokonał Tomaszuka 3 -0 w setach do 4, 6 i 4 i gospodarze utrzymali przewagę. Szalę na ich stronę ostatecznie przechylił Utylski.

1. Edbar L. 9 18 72 -18

2. Kolping 8 14 66 -14

3. Nadarzyn 9 13 57 -33

4. Zamość 9 10 53 -37

5. Opoka 9 10 42 -48

6. AZS Nysa 9 9 40 -50

7. BISTS Bielsko 8 7 30 -50

8. Frysztak 9 5 30 -60