Zwyciźska seria beniaminka

STM
0-1 L. Malisz 9, 0-2 Z. Malisz 32, 0-3 Skura 59, 1-3 Nizioek 88. Sździowa: R. Kiebasa z Tarnowa. Ýóte kartki: Kźk, W. Kania, A. DugoŠ - Gdowski. Widzów 80.

Žźgovia Žźg Tarnowski - Rylovia Rylowa 1-3 (0-2)

Žźgovia: Lisak - Chopek, Pilarczyk, Kźk (46 Kowalczyk), W. Kania - PtaĐnik, Banek (85 Sztorc), A. DugoŠ, Surman - Nizioek, Kobos (67 I. DugoŠ).
   Rylovia: Bargiel - Giza, Gdowski, Krzy˝ak, Musia - Duch, Ž. Malisz, Z. Malisz, Skura - Wiźcek, BieniaĐ (76 NocoŠ).
   Trwa zwyciźska passa beniaminka z Rylowej, który odniós trzecie z rzźdu zwyciźstwo. Bya to zreszt× wygrana jak najbardziej zasu˝ona, gdy˝ podopieczni graj×cego trenera Jacka Krzy˝aka byli w tym dniu dru˝yn× zdecydowanie lepsz× od Žźgovii.
   GoĐcie objźli prowadzenie ju˝ w 9 min, gdy po akcji lewym skrzydem Wiźcka, pozostawiony bez opieki na “dugim" supku Ž. Malisz dopeni jedynie formalnoĐci. W 30 min mogo byĺ 0-2, ale gówka Z. Malisza “ostemplowaa" jedynie supek bramki. Co siź jednak odwlecze... W 32 min przyjezdni wykonywali rzut ro˝ny i Z. Malisz okaza siź skuteczniejszy w powietrznej walce od miejscowych defensorów, po raz drugi tego dnia zmuszaj×c Lisaka do wyjźcia piki z siatki.
   Kilka minut po przerwie Z. Malisz móg jeszcze dwukrotnie wpisaĺ siź na listź strzelców. W 50 min Lisak sparowa jednak jego przymiarkź, a dwie minuty póŔniej po strzale pomocnika goĐci, pikź z linii bramkowej wybi Surman (podobnie zreszt× jak miao to miejsce w 80 min). Wynik spotkania ustalony zosta w 59 min. Po wyrzucie piki z autu, przejא j× bźd×cy w polu karnym Skura i uderzeniem z kilku metrów nie da szans miejscowemu bramkarzowi. Dopiero wówczas gospodarze, którzy w pierwszej poowie nie stworzyli ˝adnego zagro˝enia pod bramk× Bargiela ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W 78 min po doĐrodkowaniu PtaĐnika tu˝ nad poprzeczk× przeszed strza Nizioka. W koŠcowych fragmentach Žźgovia zdobya natomiast honorow× bramkź, a jej autorem by finalizuj×cy gówk× doĐrodkowanie z rzutu ro˝nego Nizioek. (STM)