20 kartek w meczu III ligi! A gole padły tylko dwa

Tomasz Bochenek
17 żółtych kartek oraz trzy czerwone wpisał sędzia do protokołu po trzecioligowym meczu Wiślanie - Podhale Nowy Targ. Spotkanie w Skawinie, rozegrane w sobotę 19 sierpnia w ramach 3. kolejki III ligi (gr. IV), zakończyło się remisem 1:1.

Działo się od początku. Nowotarżanie zdecydowanie natarli, od startu zdominowali Wiślan, wykonywali stałe fragmenty. I już w 3 minucie wywalczyli rzut karny - sędzia ocenił, że przy dośrodkowaniu z rztutu wolnego N. Morawski nieczysto powstrzymał w polu karnym Antkowiaka. Ten drugi po chwili wykorzystał "jedenastkę".

Pierwszą żółtą kartkę dostał Rakowski, za faul. Maszyna ruszyła, w 19 minucie upomnienia na koncie miało już czterech piłkarzy. Nie był to w tej fazie jakiś brutalny mecz. W tematach czysto piłkarskich ogarnęli się Wiślanie, a w 34 min Adisa wykonując przechwyt na połowie Podhala zagrał świetnie do Krasuskiego, który stanął oko w oko z bramkarzem i po profesorsku tę sytuację wykończył.

Adisa za moment zszedł z placu z kontuzją, mimo to w drugiej połowie to gospodarze mocniej parli do zwycięstwa. Dwie dogodne okazje miał Seweryn, w obu przypadkach jego strzały w polu karnym obronił Osobiński (w 51 i 63 min). Emocje zaczęły brać górę, gdy miejscowi nie mogli pogodzić się z brakiem rzutu karnego w 74 min - po strzale Radwanka piłka trafiła w rękę Nakrosiusa.

Po dwie żółte kartki za krytykowanie sędziów dostali obaj trenerzy. Najpierw Łukasz Skrzyński, a w doliczonym czasie Szymon Szydełko. Wtedy atmosfera była już bardzo napięta, a napastnik gospodarzy Cholewa mógł dostać czerwień chyba już po swoim pierwszym faulu wycenionym na kartkę żółtą.

Wiślanie po trzech kolejkach mają na koncie 4 punkty. Podhale w tym sezonie na razie tylko remisuje.

Wiślanie - Podhale Nowy Targ 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Antkowiak 4 karny, 1:1 Krasuski 34.
Wiślanie: Ropek – Bociek, Lewiński, Morawski – Jaklik, Dynarek (61 Wiśniewski), Rakowski (61 Strózik), Krasuski (79 Kuczak), Tetych – Seweryn (67 Cholewa), Adisa (40 Radwanek).
Podhale: Osobiński – Chmelenko (29 Kawula), Nakrosius, Hajdara (53 Jakubowski) – Michota, Turek (53 Purcha), Tymosiak, Karmański (79 Wołoszyn), Drobnak – Antkowiak, Niedziałkowski (53 Rubiś).
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów). Żółte kartki: Rakowski, Dynarek, Tetych, Morawski, Radwanek, Cholewa dwie – Hajdara, Chmelenko, Niedziałkowski, Drobnak, Purcha. Czerwona kartka: Cholewa (90+7, za dwie żółte). Po dwie żółte kartki otrzymali też trenerzy obu drużyn - Łukasz Skrzyński (cz.k. w 83 min) i Szymon Szydełko (cz.k. w 90+5). Żółtą kartkę dostał też jeden z członków sztabu trenerskiego Wiślan Michał Żmuda.