MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ale się porobiło!

Andrzej Kaczmarczyk
Alternatywny Przegląd Tygodnia. Poniedziałek. Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje w całym kraju przeciwko reformie edukacji. Związek chce zmusić rząd do zrezygnowania z planu likwidacji gimnazjów.

Tak, chodzi o te same gimnazja, przeciwko utworzeniu których protestował prawie 20 lat temu... ten sam ZNP. ZNP protestuje, a szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa ogłasza, że to protest „polityczny”, a nie „związkowy”. Pamiętam, jak tego typu oskarżenia wygłaszały pod adresem Solidarności władze komunistyczne. W dodatku związkowiec Proksa mówi to na wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji. Ale się porobiło!

Wtorek

Minister zdrowia ma do końca tygodnia przygotować plan reformy służby zdrowia. Polecenie wydała osobiście pani premier, bo pomimo prawie roku od powstania rządu w ministerstwie nie powstał żaden projekt stosownych ustaw. Likwidacja NFZ była obietnicą wyborczą PiS już w roku… 2005. Ciekawe, czy w kilka dni powstanie plan, którego rządząca partia nie zdołała przygotować przez ponad 10 lat.

Środa

Rada Mediów Narodowych wybrała Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Za takim finałem konkursu głosowali Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański, którzy niedawno głosowali za odwołaniem Kurskiego, a po interwencji Jarosława Kaczyńskiego zagłosowali za odwołaniem tegoż odwołania. Teraz przewodniczący Czabański chwali „dynamiczność” Kurskiego i wyraża nadzieję, że owa dynamiczność pozwoli mu na osiągnięcie najważniejszego celu, czyli poprawę ściągalności abonamentu. Myślałem, że głównym zadaniem prezesa TVP jest raczej sensowne wydawanie niż zbieranie abonamentu, ale jak widać, byłem w błędzie.

Czwartek

Pod Collegium Novum odbywa się demonstracja przeciwko aresztowaniu irackiego doktoranta Ameera Alkhawlany. Ma być deportowany, bo ABW uznała, że jego zachowanie „stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa RP”. Konkretnie jakie zachowanie, nie wiadomo, bo wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest tajny, rozprawa też była tajna, a i uzasadnienie decyzji sądu jest utajnione. Jawne są jedynie obrońca Alkhawlany, który jednak jest bezradny, i ustawa, na podstawie której cała ta tajność jest dopuszczalna.

Piątek

W Krakowie mamy już 9,5 tys. „miejskich urządzeń monitoringu”. W roku 2018 będzie takich kamer o 100 więcej, i to nie koniec. Nagroda Tygodnia dla zwolenników totalnego bezpieczeństwa kosztem totalnej inwigilacji i 8 mln zł rocznie na jej utrzymanie. To nagroda zbiorowa, bo władze realizują jedynie wolę ludu wyrażoną w ostatnim miejskim referendum.

No to miłego weekendu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski