Baraże o VI ligę Tarnów

JB
GOSiR Novi/Rzezawianka Rzezawa - Czarni Kobyle 4-1 (2-0)

1-0 P. Stec 38 - samobójcza, 2-0 K. Krokosz 45, 3-0 K. Krokosz 55, 3-1 K. Stec 63, 4-1 Klimek 82.
Sędziował Grzegorz Wroński (Tarnów). Żółte kartki: Kurek, K. Błąkała, K. Krokosz, T. Cieśla - Chodur, Jugowiec, K. Stec. Czerwona kartka: Jakóbczyk (53 - brutalny atak na rywala wyprostowaną nogą). Widzów 100.
Novi/Rzezawianka: M. Błąkała - Orlik, Lekki, Mrówka, Janus - Kurek, Ł. Błąkała, Klimek, K. Krokosz - T. Cieśla, K. Błąkała (60 Olipra).
Czarni: M. Stec - Chodur, Wójcik, P. Stec, Cholewa - Duda (46 Jugowiec), Banat, K. Stec, Ł. Samek - Tobiasz, Jakóbczyk.
W pierwszym meczu: 0-2. GOSiR Novi/Rzezawianka utrzymał się w VI lidze.
Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż po ostatnich opadach deszczu boisko, na którym miał odbyć się mecz było w dużej części zalane wodą. Kierownictwa obu drużyn zgodnie orzekły, że w takich warunkach nie ma sensu rozgrywać meczu, jednak arbiter główny po konsultacji z prezesem Kolegium Sędziów w Tarnowie Janem Pilarskim nakazał rozegranie meczu. W bardzo trudnych warunkach terenowych lepiej radzili sobie gospodarze, którzy już w pierwszej połowie odrobili straty z pierwszego meczu. Gdy zaraz po przerwie K. Krokosz podwyższył wynik na 3-0 wydawało się, że grający w liczebnym osłabieniu goście spasują. Tymczasem w 63 min, po idealnym podaniu Cholewy będący na czystej pozycji K. Stec zdobył gola, po którym Czarni wrócili do gry. W 82 min Klimek wykorzystując nienajlepszą dyspozycję bramkarza gości M. Steca strzelił gola, który zadecydował o utrzymaniu się zespołu z Rzezawy w klasie "okręgowej".
(PIET)
Jadowniczanka Jadowniki - Piast Czchów 1-1 (1-0)
1-0 Plewa 35, 1-1 T. Skwarło 90+3.
Sędziował Paweł Rajca (Bochnia). Żółte kartki: Kulig, Węgrzyn, Nowacki, Gejza - Gasiński, Maciaś dwie, Chochliński, Sobczyk, Kuraś, Kmiecik. Czerwona kartka: Maciaś (71 - po drugiej żółtej). Widzów 400.
Jadowniczanka: Rogóż - Michalec (55 T. Rydz), Kulig, K. Pagacz - Nowacki, Pytel, S. Rydz, Plewa (79 Wrona), Bujak - Węgrzyn, Gejza.
Piast: Chochliński - M. Skwarło, Maciaś, T. Skwarło - Gasiński, Gigoń (46 Mordarski), Nowak, Kuraś, Sobczyk (87 Wnęk) - Kmiecik (76 Flasiński), Olszewski.
W pierwszym meczu: 2-4. Awans Piasta.
W 35 min po rzucie rożnym, obrońcy Piasta wybili piłkę wprost pod nogi Plewy, który bez wahania przymierzył z 18 m, a piłka po rękach Chochlińskiego trafiła do siatki. Po przerwie Jadowniczanka nadal szturmowała bramkę rywali, lecz nie miała pomysłu na sforsowanie uważnie grającej defensywy Piasta. Znacznie groźniejsze były kontrataki gości. Po uderzeniach Mordarskiego i Sobczyka udanie interweniował Rogóż, lecz w doliczonym czasie gry po strzale T. Skwarło piłka odbiła się rykoszetem od Węgrzyna i zupełnie zmyliła bramkarza Jadowniczanki.
JAROSŁAW BODUCH
Dunajec Zbylitowska Góra - Radłovia Radłów 2-0 (1-0)
1-0 B. Grzyb 8, 2-0 Reszczyński 52.
Sędziował Adrian Maślanka (Brzesko). Żółte kartki: Pabian, Tubek, P. Grzyb dwie, Sobyra, Jewuła, Papuga - Augustyński, R. Kijak, Kania, Kuczek. Czerwone kartki: P. Grzyb (74) - Smoleń (90+2 - wybitnie niesportowe zachowanie). Widzów 400.
Dunajec: Jewuła - Korcyl, Krakowski, P. Grzyb - Tubek, Pabian, Bobro, B. Grzyb (67 Ślusarski), Reszczyński (70 Sobyra) - Gałuszka (77 T. Blecharski), Iżyk (88 Papuga).
Radłovia: Kania - Kurtyka, Kowalik, Kuta (46 Kuczek), Malik - Grabka (65 Kowal), P. Kijak, Augustyński, Baran - R. Kijak, Smoleń.
W pierwszym meczu: 1-3. Awans Dunajec.
W 8 min po mocnym strzale Tubka z rzutu wolnego słabo spisujący się Kania "wypluł" piłkę, do której doszedł B. Grzyb i z bliska skierował ją do siatki. Goście poważnie zagrozili bramce Dunajca w 15 i 18 min. Najpierw P. Kijak z bliska nie trafił do bramki, natomiast po trzech minutach Korcyl sfaulował na polu karnym Smolenia, jednak sędzia nie przerwał wtedy gry. W 52 min po dwójkowej akcji Pabian - Reszczyński drugi z nich uprzedził Kanię i z bliska skierował piłkę do siatki. W końcówce goście mogli przechylić szalę zwycięstwa w dwumeczu na swoją stronę, lecz będący w doskonałej sytuacji Smoleń fatalnie spudłował i do VI ligi awansował Dunajec.
PIOTR PIETRAS
Iva Iwkowa - Unia Niedomice 1-2 (1-1)
1-0 Zapiór 40, 1-1 Łoś 41, 1-2 Trytko 68.
Sędziował Mariusz Kuś (Tarnów). Żółte kartki: Kita - Zahora. Widzów 300.
Iva: K. Zięć - Dziedzic, P. Dzięgiel, Szot - Cempa, Repetowski, Tekiela (68 Kuta), D. Zięć (80 W. Dzięgiel), Marcin Turek (Strzelec) - T. Jasnos, Zapiór (55 D. Nowak).
Unia: Pochroń - Gniadek, Gniecki (46 Madejski), Bogacz, Spinda - Lustofin, Tomaszewski, Trytko (88 Wojcieszek), Łoś - Zahora (86 Bajorek), Wróbel (85 Kaździoł).
W pierwszym meczu 2-6. Awans Unia.
W 40 min Zapiór uderzył z 10 m nie dając żadnych szans Pochroniowi. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia niespełna minutę, gdyż już pierwszy atak Unii po wznowieniu gry przyniósł jej wyrównanie, a akcję lewym skrzydłem sfinalizował z najbliższej odległości Łoś. W 68 min zmienił to Trytko, który przejął piłkę na przedpolu bramki rywali i uderzeniem zza linii pola karnego trafił w "okienko" bramki K. Zięcia. Gospodarze próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, lecz obrońcy Unii dość skutecznie oddalali niebezpieczeństwo od własnej bramki. (JB)