Blisko punktu na parkiecie lidera

ART
I LIGA SIATKARZY. Beniaminek z Krakowa nie sprostał na wyjeździe liderowi, ale był blisko wywalczenia punktu. MKS Banimex Będzin - AGH 100RK AZS Kraków 3:1 (25:14, 25:16, 29:31, 26:24)

AGH 100RK AZS: Kosiek, Łaba, Galiński, Akala, Mucha, Dzierwa, Dembiec (libero) oraz Smolarczyk, Szałański, Kowalski.

Miejscowi po dwóch gładko wygranych setach, w których już na początku wypracowali przewagę, liczyli na szybkie zwycięstwo. W trzeciej odsłonie przyjezdni zagrali jednak skuteczniej i to oni byli górą, choć roztrwonili w końcówce 4-puntkową przewagę - z 19:23 do 24:24.

Po zmianie stron trwała zacięta walka, z przewagą Banimeksu, która urosła do 4 "oczek" (20:16, 23:19). Mimo tego nie brakło emocji. Krakowianie dogonili gospodarzy, wyrównując na 24:24, a następnie mieli piłkę po swojej stronie. Skuteczny blok będzinian dał im kolejnego meczbola, którego po chwili wykorzystali.

- W pierwszych dwóch setach rywale spisywali się bardzo dobrze, praktycznie nie popełniali błędów. My często myliliśmy się, graliśmy bez wiary w sukces. Dopiero później podjęliśmy walkę. Szkoda, że w końcówce czwartego seta nie uśmiechnęło się do nas szczęście, bo była duża szansa na doprowadzenie do tie-breaka - mówi trener krakowian Wojciech Kasza.