Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bliżej porozumienia

Redakcja
Język macedoński pozostanie głównym językiem oficjalnym kraju, a albański będzie drugim językiem oficjalnym w rejonach, gdzie Albańczycy stanowią ponad 20 proc. mieszkańców - poinformował dziennikarzy sekretarz generalny SDSM Georgi Spasov. Zakres urzędowego stosowania albańskiego ma zostać dodatkowo określony innymi ustawami.

Albański ma być drugim językiem oficjalnym w Macedonii

 O postępie w trudnym dialogu między Macedończykami a Albańczykami na temat reform konstytucyjnych poinformował wczoraj jego uczestnik Georgi Spasov z macedońskiej partii socjaldemokratycznej (SDSM), według którego osiągnięto znaczne zbliżenie stanowisk w najtrudniejszej kwestii - statusu języka albańskiego. Pomimo obowiązującego zawieszenia broni, rebelianci w rejonie Tetova wielokrotnie atakowali pozycje macedońskich sił bezpieczeństwa.
 Postęp osiągnięto również w trudnej kwestii policji lokalnej - powiedział Spasov.
 Od soboty dialog przywódców partii albańskich i macedońskich toczy się w Ochrydzie. W dialogu uczestniczy także prezydent Boris Trajkovski oraz zagraniczni mediatorzy.
 W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kilkugodzinnych starć w rejonie Tetova, w których albańscy rebelianci zranili 4 żołnierzy macedońskich, w tym 2 ciężko.
PAWEŁ JANOWSKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski