Bramki Milika i Grosickiego

Jerzy Filipiuk
Arkadiusz Milik strzelił bramkę dla Ajaxu Amsterdam w meczu 2. kolejki ligi holenderskiej, wygranym przez jego drużynę u siebie z Willem II Tilburg 3:0. Polski napastnik, który grał 82 minuty, celnie główkował w 18 minucie.

Kamil Grosicki zdobył zwycięskiego gola dla Stade Rennes w meczu 2. kolejki ligi francuskiej na własnym boisku z Montpellier, wygranego przez gospodarzy 1:0. Polak trafił do siatki w 85 minucie, pokonując strzałem zza pola karnego Geoffreya Jourdrena.

W swym ostatnim sprawdzianie przed inauguracyjnym mecze w Serie A (w sobotę z Hellas Werona) Roma pokonała w towarzyskim spotkaniu Sevillę 6:4. Wojciech Szczęsny stał w bramce Romy w pierwszej połowie, zachowując czyste konto. Gospodarze do 71 minuty prowadzili 6:0. W Sevilli nie grał kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

Tymczasem wypożyczony z Romy na dwa sezony Łukasz Skorupski zadebiutował w Empoli w meczu III rundy Pucharu Włoch. Jego drużyna przegrała u siebie z Vicenzą 0:1. W Empoli grał także Piotr Zieliński.