Brąz Płaszowianki

ŻUK
ŁUCZNICTWO. W Zamościu odbyły się klubowe mistrzostwa Polski nadziei olimpijskich czyli zawodników z kategorii juniorów młodszych i młodzików.

Świetnie spisali się na tej imprezie zawodnicy Płaszowian-ki, którzy wywalczyli trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej. Barwy krakowskiego klubu reprezentowali: Dariusz Biela, Kamil Komsza, Bartłomiej Wójcik oraz Antoni Mleczko.

Wygrał Społem Łódź, drugi był Łucznik Żywiec. Płaszowianka była trzecia po kwalifikacjach.

- To dało nam wolną pierwszą rundę wolną w systemie pucharowym - mówi Katarzyna Skowron, trenerka Płaszowianki. - Mieliśmy więc od razu awans do ćwierćfinału. Pokonaliśmy Mazowsze Tersin 190:178, a następnie w półfinale ulegliśmy późniejszemu zwycięzcy, zespołowi Społem Łódź 117:190. Ponieważ nie ma walki o trzecie miejsce, brązowe medale dostaliśmy "z automatu".

Trzecia lokata w stawce 12 zespołów to bardzo dobry wynik. To zasługa trenera Ryszarda Pacury, który opiekuje się starszymi zawodnikami.

Dodajmy, że dziewczęta z Płaszowianki uplasowały się na 5. miejscu, a chłopcy z Grota Zabierzów na 9.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem krakowian był Kamil Komsza - szósty w stawce. Strzelano na dystansie 60 metrów.

Bardzo cenny wynik uzyskał młodszy od niego Dariusz Biela, który w kwalifikacjach ustrzelił 1274 punkty, a był to czwarty wynik po kwalifikacjach. Teraz ma przed sobą mistrzostwa Polski młodzików, które w najbliższy weekend odbędą się w Ludwikowicach.