Bronowianka lepsza w drugoligowym hicie

Aleksander Gąciarz
Atak Mysiak (nr 4) blokują Szkodny (7) i Rydzyńska (13)
Atak Mysiak (nr 4) blokują Szkodny (7) i Rydzyńska (13) Fot. Aleksander Gąciarz
II liga siatkarek. W derbach Krakowa zawodniczki AGH uległy na własnym obiekcie liderującej Bronowiance 1:3.

AGH Kraków – Bronowianka Kraków 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 20:25)
AGH: Koperczak, Woźniak, Rydzyńska, Szkodny, Skowron, Żyła, Korzeń (libero) oraz Turczanik, Kapusta, Pietroczuk.
Bronowianka: Kuskowska, Janota, Mysiak, Postrożny, Strychowska, Sowisz, Sroga (libero) oraz Domagalska, Cichoń.

Gospodynie szansę na korzystniejszy wynik zaprzepaściły w I secie. Prowadziły w nim od początku, momentami różnicą 4 punktów (13:9), a mimo to pozwoliły się dogonić (15:15) i w końcówce przegrały próbę nerwów. Nie pomogła skuteczna gra Rydzyńskiej, która sama zdobyła 10 punktów. Po drugiej stronie siatki nie gorzej punktowała Janota.

Emocje były jeszcze w partii trzeciej, którą również zawodniczki AGH rozpoczęły od prowadzenia i długo je utrzymywały. Różnica na korzyść gospodyń była niewielka (3-4 punkty), ale Bronowianka długo nie potrafiła jej zniwelować. Dopiero w końcówce rywalki wyrównały (23:23), ale tym razem akademiczki wytrzymały napięcie. Partię zakończyła atakiem Szkodny. Dwa pozostałe sety bez historii. W IV Bronowianka prowadziła już 21:11 i zrywu rywalek w końcówce nie musiały traktować do końca poważnie.

Mecz Szóstki Mielec z Kampusem Wielickim został przełożony na 10 kwietnia.