Bronowianka mistrzem Polski

(PAN)
Tenis stołowy. W Lidzbarku Warmińskim rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów. Wspaniale zakończyła je drużyna krakowskiej Bronowianki.

Zespół w składzie Paulina Knyszewska, Aleksandra Falarz pokonał w finale Galaxy Białystok 3:0. W meczu o trzecie miejsce AZS UE Wrocław wygrał z Optimą Lublin 3:0. Na miejscach 9.-16. uplasowały się zespoły Bronowianki II (Dominika Wołowiec, Alicja Śliwa, Natalia Kłaput) oraz Rokicia Chomik Szczytniki (Patrycja Danaj, Emilia Zawadzka).

Wśród juniorów złoty medal wywalczył zespół Energii Toruń, a Bronowianka (Bartosz Giza, Jakub Masłowski, Jan Kaczor) sklasyfikowana została na miejscach 5.-8.

Wyborną formę kontynuowała w dalszej fazie mistrzostw Aleksandra Falarz. Pewnie awansowała do finału gry singlowej, w której pokonała byłą zawodniczkę Rokicia Szczytniki Paulinę Krzysiek 4:1 i w nagrodę pojedzie na finały mistrzostw Europy. Kolejny złoty medal zawodniczka Bronowianki wywalczyła w deblu, startując z Joanna Kiedrowską z GKTS Gdańsk.

Czwarty medal dla Bronowian-ki Aleksandra Falarz wywalczyła w grze mieszanej. Startując z Jakubem Folwarskim z Pogoni Siedlece przegrała dopiero w finale.