FLESZ - W jaki sposób dezynfekować maseczki?
Niewielki gest - jak mówi podkom. Justyna Fil, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Krakowie - sprawił radość mieszkance przebywającej na kwarantannie. Tego z pewnością kobieta się nie spodziewała. Została obdarowana kwiatami.
Mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pełniąc służbę w patrolu z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej wielokrotnie odwiedzał kobietę na kwarantannie, sprawdzając, czy przestrzega obowiązujących zasad. Kobieta więcej czasu niż inni musiała spędzić w miejscu zamieszkania, bo z uwagi na okoliczności i względy bezpieczeństwa okres kwarantanny został jej wydłużony.
Podczas jednej z wizyt policjant zauważył, że kobieta posmutniała i postanowił w tym trudnym dla niej czasie sprawić jej choć trochę radości. Kolejnego dnia, kiedy przyszedł na kontrolę, przyniósł dla niej mały bukiecik kwiatów, kładąc go na ogrodzeniu. - Zaskoczenie i radość, jaka ogarnęła tę panią, była dla mnie największą nagrodą – mówi policjant. - Cieszę się, że mogłem takim małym drobiazgiem wywołać uśmiech na jej twarzy – dodaje.
- Policjanci kontrolują stosowanie się obywateli do obowiązujących zasad, ale starają się też nieść pomoc, a także sprawić, aby mieszkańcy poczuli się choć trochę lepiej. Zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że ten trudny czas przeżywają szczególnie osoby zamknięte w domach i dlatego mundurowi z całych sił starają się być wyrozumiali i jak tylko mogą, pomagają - informuje podkom. Justyna Fil.
Policjanci tłumaczą, że przebywanie w domu podczas kwarantanny w obecnej sytuacji jest najrozsądniejszym wyjściem, prowadzącym małymi krokami do tego, abyśmy wrócili do normalności, do poprzednich zasad życia, dlatego tak ważne jest, aby ten czas spędzić w domach i przestrzegać przepisów w tym zakresie. Kwarantanna to przejściowy okres, a łamaniem jej zasad może narazić kogoś nawet na utratę życia.
- Dlatego dziękujemy wszystkim, również mieszkance, o której informujemy za to, że z rozwagą i rozsądkiem podchodzi do przestrzegania obowiązujących przepisów. Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach mamy policjantów z wielkim sercem. Taka ludzka postawa i taka mała rzecz, a może dodać naszym zamkniętym w domach mieszkańcom trochę więcej otuchy i siły - przekonują policjanci.
Domy pomocy społecznej chronione jak twierdze. Życie za zamk...
- Koronawirus w Małopolsce [DANE, MAPA POWIATÓW]
- Podkrakowskie gminy boją się nadchodzących wyborów
- Skawina. Miasto uruchomiło ekrany pokazujące stan jakości powietrza
- Historia pewnego krzyża. Nad Nielepicami rozciąga swe ramiona od dwóch wieków
- Kacperek Ryło już po zabiegu w USA. "Pacjent jest dzielny"
- Powstają dzikie wysypiska. Wywożą odpady gdzie popadnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?