Ciekawa konfrontacja

Wyniki zawodów: AZS Beskid WSB NLU I - Juventa Michalovce Słowacja 18-25; AZS Beskid WSB NLU II - Kusy Kraków 15-7; AZS PWSZ Olimpia Nowy Sącz - AZS Beskid WSB NLU I 21-12; MOSiR Żory - AZS Beskid WSB NLU II 6-32; AZS PWSZ Olimpia - Juventa 18-23; MOSiR Żory - Kusy 5-24; AZS Beskid WSB NLU - MOSiR Żory 24-6; Juventa - Kusy 26-14; AZS PWSZ Olimpia - AZS Beskid WSB NLU II 14-14 (8-8), dogrywka 4- 7 (18-21)

NOWY SĄCZ. Międzynarodowy turniej juniorek młodszych

PIŁKA RĘCZNA. Sześć zespołów ze Słowacji i Polski wzięło udział w turnieju piłki ręcznej juniorek młodszych. Zwyciężyła drużyna z Michalovec.

Było to najbardziej zacięte i dramatyczne spotkanie w całym turnieju. Od początku żadnej z drużyn nie udawało się wypracować znaczącej przewagi na parkiecie. Kiedy szybkie i ładne akcje wyprowadzała Olimpia, wtedy znakomicie w bramce sądeczanek spisywała się Angelika Stanek. To głównie dzięki niej Beskid zawdzięczał remis do przerwy.
- Kiedy na 1,46 minuty prowadziła Olimpia 14-11 wydawało się, że nic już nie odbierze zwycięstwa - opowiadała trener Beskidu Jacek Gomulec. - Tymczasem najpierw rywalki zgubiły piłkę i po kontrze było 14-12. Chwilę później trzynastą bramkę zdobyła Anna Bogacz, a remis, na 3 sekundy przed końcem meczu zdobyła Anna Bereś. Podłamane takim obrotem sprawy zawodniczki Olimpii, w dogrywce nie były już w stanie zagrać skutecznie.
Mecz o V miejsce: AZS Beskid WSB NLU I - MOSiR Żory 30-5
Mecz o III miejsce: AZS PWSZ Olimpia - Kusy; Juventa - AZS Beskid WSB NLU II 20-8
Klasyfikacja końcowa: 1. Juventa Michalovce (Słowacja), 2. AZS Beskid WSB NLU Nowy Sącz II, 3. AZS PWSZ Olimpia Nowy Sącz, 4. Kusy Kraków, 5. AZS Beskid WSB NLU I, 6. MOSiR Żory. (Jec)
Królem strzelców została Magdalena Goryl (Beskid I) 37 bramek. Najlepszą zawodniczką wybrano Agnieszkę Jakubowską (Olimpia), a najlepszą bramkarką została Karnića Sivranova (Michalovce).