Cracovia – Podhale: Wielkie emocje w Krakowie

Andrzej Stanowski
W piątkowych derbach Małopolski Cracovia po raz drugi pokonała Podhale 4:3, choć w 29 minucie przegrywała już 1:3. Tym samym „Pasy” utrzymały fotel wicelidera.

Pierwsza tercja należała do Cracovii. Grała szybkiej, bardziej agresywnie, wypracowała kilka sytuacji bramkowych, ale tylko raz trafiła do siatki. Piękną, dwójkową akcję zakończył mocnym strzałem obrońca Peter Novajovsky (to już jego szósty gol).

Początek drugiej odsłony też należał go gospodarzy. Ale w 24 min goście wyprowadzili szybką kontrę i Dariusz Gruszka uderzył na 1:1. Trzy minuty później w zamieszaniu swoją 9. bramkę w sezonie strzelił Jarmo Jokila. Potem na ławkę kar powędrowała dwóch graczy Cracovii, wykorzystali to goście, atomowym uderzeniem popisał się inny Fin - Jarkko Hattunen.

Sytuacja odwróciła się kilka minut później: przez 95 sekund „Pasy” grały z przewagą dwóch graczy, ale fatalnie rozgrywały. Na 55 sekund przed końcem tercji w zamieszaniu Richard Jenczik wepchnął krążek do siatki i odżyły nadzieje Cracovii.

W trzeciej tercji miejscowi stale atakowali, Podhale tylko broniło się. W 52 min w ogromnym zamieszaniu wyrównał Maciej Urbanowicz. Po chwili krążek zatańczył na linii bramkowej Podhala, po analizie wideo sędzia gola jednak nie uznał.

Zrobił się wielki mecz, akcja za akcję. Oba zespoły dążyły do zwycięstwa. Udało się to gospodarzom, bo w 58 min, po podaniu zza bramki, krążek do celu wpakował Filip Drzewiecki.

Comarch Cracovia - TatrySki Podhale nowy targ 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Bramki:
1:0 Novajovsky (Sinagl) 10, 1:1 Gruszka (Bryniczka) 24, 1:2 Jokila (Daniel Kapica, Różański) 27, 1:3 Hattunen (Różański, Gruszka) 29, 2:3 Jenczik (Dziubiński, Svitana) 40, 3:3 Urbanowicz (Kapica) 52, 4:3 Drzewiecki (Chovan, Jenczik) 58.
Cracovia: Radziszewski - Dutka, Novajovsky, Svitana, Dziubiński, Sinagl - Kruczek, Rompkowski, Damian Kapica, Słaboń, Urbanowicz #- Dąbkowski, Wajda, Drzewiecki, Chovan, Jenczik - Kolarz, Noworyta, Domogała, Wróbel, Kisielewski.
Podhale: Jucers - Haverinen, Jaśkiewicz, Iossafov, Zapała, Jokila - Syrei, Różański, Gruszka, Bryniczka, Hattunen - Wojdyła, Łabuz, Daniel Kapica, Neupauer, M. Michalski - P. Michalski, Tomasik, Svitac, Olchawski, Siuty.
Sędziował: Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 8 - 8 min. Widzów: 1200.

Materiał oryginalny: Cracovia – Podhale: Wielkie emocje w Krakowie - Gazeta Krakowska