Czas sukcesów MKS Krakus

(PAN)
Piłka ręczna. W ciągu kilku dni młodzi szczypiorniści Krakusa trzykrotnie stawali na podium.

Najpierw w Pucharze Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce zajęli trzecie miejsce, następnie stanęli na najniższym stopniu podium podczas ogólnopolskiego turnieju o puchar Bogdana Wenty w Chrzanowie (wygrał PMOS Chrzanów), a kilka dni temu jako SP 101 Kraków wywalczyli tytuł mistrzów Małopolski.

W Szkole Podstawowej 101 w Krakowie mamy bardzo dobre warunki, szkolimy młodzież, która potem przechodzi do SKS Kusy i tam podnosi swoje umiejętności – mówi trener Dariusz Sobczyk.

Szkolne finały odbyły się w Tarnowie, a SP 101 Kraków wyprzedziła: SP 1 Chrzanów, SP 15 Tarnów, SP 4 Bochnia i SP 2 Myślenice.

W krakowskiej drużynie grali: Mateusz Machura, Jakub Nazimek, Kacper Kidała, Kacper Kurasz, Patryk Walczak, Michał Marcinkowski, Michał Góra, Kacper Burtan, Rafał Grześkiewicz, Kacper Krystyan, Patryk Kubisiak oraz Marcin Młynarczyk.