Derby znów dla Pałacu

STM
W jej ramach, w Bochni doszło do pojedynku pomiędzy prowadzonym przez trenera Krzysztofa Kutrzebę zespołem miejscowego MOSiR-u a trenowaną przez Józefa Bommersbacha "siódemką" MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W pierwszej rundzie, na własnym parkiecie tarnowianie wygrali 33-18. Jechali jednak do Bochni z pewnymi obawami, zdając sobie sprawę, że MOSiR jest dobrym, solidnie ułożonym zespołem, bardzo groźnym w dodatku na własnym parkiecie. Początkowe minuty spotkania przyniosły wyrównaną grę. Co prawda w 8 min po bramce Bartosza Kubali, Pałac odskoczył na dystans dwóch trafień (2-4), ale trzy minuty później Dawid Piwowar doprowadził do wyniku 5-5. Jak się potem okazało był to ostatni już w tym spotkaniu remis. Po akcjach Kubali, Wojciecha Smagacza i Filipa Kępińskiego, w 15 min tarnowianie objęli bowiem prowadzenie 8-5, aby cztery minuty później, po rzucie tego ostatniego, wygrywać 10-6. Bochnianie nie zamierzali jednak dać za wygraną i dzięki trafieniom Artura Wełny, Arkadiusza Guta oraz Pawła Rusaka, w 21 min zmniejszyli straty do jednej bramki (9-10). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do podopiecznych trenera Bommersbacha i po bramkach zdobytych w 30 min przez Michała Górkę i Kępińskiego, do przerwy goście prowadzili różnicą czterech "oczek".

Piłka ręczna juniorów

Rozpoczęła się rewanżowa runda spotkań o mistrzostwo małopolskiej ligi juniorów starszych w piłce ręcznej.

Także początek drugiej części meczu przebiegał pod dyktando szczypiornistów Pałacu. Dzięki skutecznej grze duetu Michał Jurkiewicz - Kępiński, w 39 min tarnowianie prowadzili już 18-11. Pięć minut później Witold Kwiatkowski doprowadził wprawdzie do wyniku 14-18, ale niemal do końca spotkania utrzymywało się oscylujące w granicach 3-4 bramek prowadzenie gości. Na dwie minuty przed końcem, Dawid Dyga zmniejszył jeszcze straty MOSiR-u do dwóch bramek (26-28), trafienie Jurkiewicza i rzut karny wyegzekwowany przez Kubalę przypieczętowały jednak wygraną Pałacu. Ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 30-26 (13-9). Bardzo dobre spotkanie w zwycięskim zespole rozegrali: Filip Kępiński, Michał Górka, Wojciech Smagacz, Michał Jurkiewicz i Bartosz Kubala; dobrą robotę wykonał także kołowy, Jakub Gruszka.
MOSiR: Konrad Jopek, Michał Guzik - Dawid Piwowar 6, Artur Wełna 6, Arkadiusz Gut 5, Witold Kwiatkowski 4, Dawid Dyga 2, Mateusz Pieniążek 2, Paweł Rusak 1, Łukasz Tabor.
MKS PM: Maciej Hołda, Jakub Bommersbach - Filip Kępiński 10, Michał Górka 8, Wojciech Smagacz 5, Michał Jurkiewicz 4, Bartosz Kubala 3, Andrzej Chrzan, Kamil Dereń, Jakub Gruszka, Łukasz Kłos, Jakub Kuklewicz, Jerzy Niedzielski, Paweł Sokół.