Dwa oblicza "Szarotek"

MZ
Patryk Wielkiewicz zdobył jedną z bramek dla MMKS Podhale Fot. Maciej Zubek
Spotkanie w wykonaniu gospodarzy miało dwa oblicza. W pierwszych 40 minutach Podhalanie dominowali na lodzie czego efektem było prowadzenie 4-0. Wynik meczu otworzył w 12 min Artur Woźniak, który wykończył akcję Jana Zembala. W 23 min na 2-0 mocnym strzałem z linii niebieskiej podwyższył Krzysztof Sulka, w 32 min trzeciego gola wypracowali bracia Filip i Patryk Wielkiewiczowie, a po upływie kolejnych 4 minut czwarte trafienie dla nowotarżan zaliczył Mateusz Worwa po dokładnym podaniu od Marka Puławskiego.

HOKEJ. MKS Podhale Nowy Targ pokonał 4-2 Unię Oświęcim w kolejnym pojedynku w ramach rozgrywek I ligi i Centralnej Ligi Juniorów

W ostatniej odsłonie mecz zrobił się bardzo brzydki. Dużo było fauli z obu stron, które skutkowały tym, że ławki kar co chwilę były zapełnione. Łącznie arbiter nałożył na zawodników obu drużyn aż 137 (!) min kar, w tym dwie kary meczu dla graczy Podhala: Filipa Wielkiewicza oraz Łukasza Gacka.

- Przez dwie tercje dobrze graliśmy. Mieliśmy dużo sytuacji i kontrolowaliśmy mecz. W trzeciej tercji znowu oddaliśmy pole rywalom, dodatkowo złapaliśmy głupie kary, co też skutkowało straconymi dwoma bramkami po naszych błędach. Zamiast spokojnie dograć do końca to faulujemy i efektem są kary meczu - mówi trener MMKS Łukasz Gil - Szkoda, że w Gdańsku sędziowie za wejście od tyłu i uderzenie głową w bandę naszym zawodnikom i ze Stoczniowca nie dają kary meczu tylko 2 min. Każdy sędzia jednak inaczej interpretuje takie wykroczenia. Nie mnie jednak oceniać pracę sędziów. Niemniej w trzeciej tercji stanęliśmy i pozwoliliśmy grać przeciwnikowi.

Następne ligowe mecze "Szarotki" rozegrają już w najbliższą środę i czwartek odpowiednio z SMS II i SMS I Sosnowiec, a w weekend we własnej hali nowotarżanie zmierzą się z Mazowszem Warszawa i Nestą Toruń.

MMKS Podhale Nowy Targ CLJ - UKH Unia Oświęcim CLJ 4-2 (1-0, 3-0, 0-2)

1-0 Woźniak 13, 2-0 Sulka 23, 3-0 P. Wielkiewicz, 4-0 Worwa 36, 4-1 Fiedor 49, 4-2 Fiedor 58. Sędziowali: Jacek Rokicki - Mateusz Niżnik, Daniel Smarduch. Kary: 70 min. (w tym kara meczu 5+20 dla Gacka za atak kolanem i kara meczu 5 +20 dla F. Wielkiewicza za zbyteczną ostrość w grze oraz 2 min techniczne - 63 min. (w tym kara meczu dla Przemysława Trębacza za zbyteczną ostrość w grze oraz 10 min. za niesportowe zachowanie dla Bartosza Gębacza i 10 min. za niesportowe zachowanie dla Michała Hodera). Widzów: 100M

MKS: Sebastian Mrugała - Jakub Szal, Robert Mrugała, Kacper Kos, Kamil Wcisło, Daniel Kolasa - Jakub Plewa, Łukasz Gacek, Jan Zembal, Arkadiusz Mielniczek, Artur Woźniak - Krzysztof Sulka, Bartłomiej Bielak, Filip Wielkiewicz, Patryk Wielkiewicz, Dawid Olchawski - Dominik Cecuła, Michał Marek, Mateusz Worwa, Marek Puławski, Wojciech Bryja. Trener Łukasz Gil

UKH: Marek Kachniarz - Adam Żogała, Paweł Fiedor, Tomasz Jurczak, Przemysław Trębacz, Konrad Walichrad, Krzysztof Włodarczyk, Łukasz Pązik, Marcin Laszczak, Kevin Szacel, Bartosz Gębacz, Wojciech Żak, Paweł Kozak, Dariusz Kawale, Sławomir Krokosz, Michał Hoder, Trener: Włodzimierz Urbańczyk.