Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dwa nowe buspasy pojawią się na ulicach Krakowa. Zatrzęsienie zmian na drogach Krakowa tej jesieni

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Obrońców Krzyża/Kocmyrzowska
Obrońców Krzyża/Kocmyrzowska Andrzej Banas
Od 15 listopada na ulicach Mikołajczyka oraz Obrońców Krzyża pojawią się wydzielone pasy ruchu dla autobusów. Chodzi o poprawę czasu przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. To kolejna zmiana w ruchu na ulicach Krakowa, a tych jesienią mamy zatrzęsienie, z powodu remontów, czy objazdów. Z nowości to rozpoczęcie remontu ulicy Kozienieckiej. Ale wiele zmian dotyczy też głównych arterii Krakowa.

Buspasy na Obrońców Krzyża i Mikołajczyka

Buspasy pojawią się na trzech odcinkach:

  • na ul. Obrońców Krzyża (od przejścia dla pieszych w rejonie wylotu ul. Barbary Radziwiłłówny do przejścia dla pieszych w rejonie Zespołu Szkół Zawodowych HTS)
  • na ul. Mikołajczyka w kierunku ronda Piastowskiego (na odcinku od ronda Hipokratesa do przejścia dla pieszych zlokalizowanego przez wiaduktem nad ul. Okulickiego)
  • na ul. Mikołajczyka w kierunku ronda Hipokratesa (od skrzyżowania z ul. Dunikowskiego do ulicy Złoczowskiej).

Celem wdrożenia buspasów jest poprawa czasu przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Na wymienionych odcinkach w godzinach szczytów komunikacyjnych występują zatory w ruchu.

Ulica Kozienicka do remontu

14 listopada ruszy remont nawierzchni jezdni na ulicy Kozienickiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Podgórki Tynieckie do pętli autobusowej.

W miejscu prowadzenia remontu będzie obowiązywać ruch wahadłowy. Prace zakończą się w połowie grudnia.

Ulica Morcinka: przebudowa w rejonie pętli autobusowej

Na ulicy Gustawa Morcinka w rejonie pętli autobusowej „Zesławice” trwa się przebudowa układu drogowego. Jak informuje inwestor, we wtorek, 14 listopada, rozpoczną się prace przy kładzeniu asfaltu. Roboty te potrwają około czterech dni.

Prace, które realizuje inwestor prywatny w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych, zakłada przebudowę układu drogowego wraz z pętlą autobusową i zatoką parkingową.

Ze względu na zamknięcie pętli autobusowej „Zesławice” obowiązują zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 122 i 422.

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany na odcinku Woronicza – Powstańców

Rozbudowa alei 29 Listopada zbliża się do końca. W tym tygodniu rozpocznie się asfaltowanie odcinka od ul. Woronicza do ul. Powstańców. W związku z tym czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W piątek, 17 listopada, od godz. 5.00 ruch kołowy na alei 29 Listopada, na odcinku od ul. Woronicza do ul. Powstańców, zostanie przeniesiony na stronę wschodnią.

Zostanie utrzymany zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada na drogę wewnętrzną O3 Business Campus i w ul. Woronicza. Zarówno z drogi wewnętrznej O3 Business Campus, jak i ul. Woronicza istnieje jedynie możliwość prawoskrętu.

Ulica Rybianka pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego (objazd wytyczono przez ul. Pocieszka). Nadal zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza w kierunku al. 29 Listopada (objazd przez ul. Powstańców i ul. Łepkowskiego)

Ulice Nad Strugą, Powstańców i Pocieszka pozostają otwarte dla ruchu w obu kierunkach.

Ciąg pieszy na odcinku od ul. Siewnej do ul. Rybianka pozostaje zamknięty. Ruch pieszy został przeniesiony na stronę wschodnią.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień, do 24 listopada.

Zgodnie z planem, wszystkie elementy rozbudowy al. 29 Listopada powinny się zakończyć do 30 listopada. Pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia

Prace na ul. Lubicz i Pawiej – nocne zmiany w ruchu drogowym

Od 13 do 21 listopada prowadzone będą prace serwisowe torowiska na ul. Lubicz i Pawiej. Nocami fragmenty tych ulic będą tymczasowo zamknięte dla ruchu drogowego. W dzień zarówno samochody, jak i tramwaje będą mogły bez przeszkód korzystać ze skrzyżowania ul. Basztowej, Lubicz, Pawiej i Westerplatte.

Ekipy serwisowe zajmą się naprawą nawierzchni jezdni, w której znajduje się torowisko.

W pierwszym etapie – od 13 do 16 listopada – na fragmencie ul. Lubicz przy skrzyżowaniu z ul. Westerplatte (wraz z łukiem, po którym tramwaje z tej ulicy skręcają w ul. Lubicz). W tym czasie nocami nie będzie możliwości wjazdu w ul. Lubicz, od Basztowej i Westerplatte.

W drugim etapie – od 16 do 21 listopada – ekipy zajmą się fragmentem torowiska na ul. Pawiej przy skrzyżowaniu z ul. Lubicz. Analogicznie prace będą prowadzone w nocy i wjazd w ul. Pawią będzie niemożliwy.

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej

W środę, 15 listopada, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na rozbudowywanej alei 29 Listopada w rejonie ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Ruch pojazdów na al. 29 Listopada zostanie przekierowany na nowy fragment jezdni po stronie wschodniej. Piesi będą mogli korzystać z chodników po obu stronach jezdni. Możliwe są jednak korekty ich przebiegu. Zostanie wyznaczone nowe, tymczasowe przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Meiera.

Na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej ruch kołowy będzie odbywać się po południowej stronie ulicy w obu kierunkach. Natomiast ruch pieszych będzie odbywać się po stronie południowej.

Na ul. Meiera ruch kołowy będzie odbywać się po nowym przebiegu ulicy. Ruch pieszych będzie odbywał się po stronie północnej.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 listopada.

Do 30 listopada ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza

Do 30 listopada będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu na ul. Dobrego Pasterza, na odcinku od ul. Szklanej do al. 29 Listopada. Ruch pojazdów jest możliwy tylko w kierunku wylotówki na Warszawę. Zmienione zostały trasy autobusów nr 105, 132, 139, 199, 405 i 610.

Na ul. Dobrego Pasterza obowiązuje ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. Do 20 listopada pojazdy będą korzystać z południowego fragmentu jezdni, a następnie – z północnej części jezdni.

Utrudnienia dla ruchu kołowego związane są ze zwężeniem jezdni oraz koniecznością korzystania z objazdu. Dojazd do ul. Dobrego Pasterza z al. 29 Listopada został poprowadzony ul. Powstańców i Łepkowskiego.

Na skrzyżowaniu z al. 29 Listopada ruch jest regulowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dojazd do ul. Chlebowej został zapewniony od strony al. 29 Listopada.

Przystanek autobusowy na ul. Dobrego Pasterza przeniesiono w rejon ul. Szklanej.

Na ul. Dobrego Pasterza wytyczono tymczasowe przejście dla pieszych. Do 20 listopada piesi będą korzystać z chodnika po południowej stronie jezdni, a następnie z chodnika po stronie północnej.

Poseł Lewicy: PiS jest traktowane gorzej niż inne partie w PE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski