Dynamiczny finisz

KOSZYKÓWKA. W meczu 25. kolejki rozgrywek o wejście do I ligi kobiet (region południe) zespół UKS Koszyce Wielkie/PM Tarnów po zaciętej walce pokonał drużynę ISSiR Start Wisła.

UKS Koszyce Wielkie/PM Tarnów - ISSiR Start Wisła 69-61 (19-26, 18-12, 14-8, 18-15)

UKS/PM: Kłosowicz 20, Siedlik 14 (1x3), Jaworska 12, Sajdak 6, Juśkiewicz 4 - Kuliś 6, Mikosińska 5 (1x3), Bysiek 2, Gałuszka, Kogut.

ISSiR Start: Cieślar 27, Sztychna 7, Brańka 5 (1x3), Oskwarek 5, Cichy 5 - Waliczek 9, K. Raszka 3.

Tarnowianki rozpoczęły mecz od prowadzenia 6-2, rywalki nie zamierzały się jednak poddawać, na parkiecie rozgorzała więc zacięta walka. Przyjezdne pierwszą kwartę zakończyły celnym rzutem z połowy boiska w wykonaniu Brańki i powiększyły przewagę do siedmiu "oczek" (19-26).

W drugiej odsłonie w zespole Pałacu przebudziła się Kłosowicz, która zaczęła punktować spod kosza i w efekcie tuż przed przerwą miejscowe doprowadziły do remisu 37-37.

Po zmianie stron prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, miejscowe zdecydowanie lepiej zagrały jednak w defensywie, odcinając od piłek najskuteczniejszą wśród rywalek Cieślar, która w drugiej połowie zdobyła tylko 9 punktów. Ostatnie słowo w trzeciej kwarcie należało do Kłosowicz i Siedlik, które trafiając do kosza rywalek w ostatniej minucie, wyprowadziły swoją drużynę na pięciopunktowe prowadzenie 51-46.

O końcowym wyniku meczu zadecydowało pierwsze pięć minut ostatniej "ćwiartki", tarnowianki grając wtedy bardzo agresywnie w obronie, zanotowały sporo przechwytów, po których wyprowadzały szybkie kontry. W 35 min, po "trójce" Mikosińskiej, Pałac prowadził 62-52 i utrzymał już bezpieczną przewagę do ostatniej syreny.