Dzięki cierpliwości są bardzo blisko awansu

(ART)
Siatkarze AGH Kraków zagrali bardzo dobrze w bloku
Siatkarze AGH Kraków zagrali bardzo dobrze w bloku Fot. Andrzej Wiśniewski
I liga siatkarzy. W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off siatkarze AGH Kraków wygrali ze Ślepskiem Suwałki. Do awansu potrzeba im jeszcze jednego zwycięstwa.

AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

AGH: Adamski, Dzierwa, Mordyl, Kania, Depowski, Fornal, Woroniecki (libero), Odwarzny (libero) oraz Buczek, Rawiak.

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Wasilewski, Zapłacki, Urbanowicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Szczytkow, Pietkiewicz, Rudzewicz, Lewiński, Skrzypkowski.

Sama wygrana AGH (7. zespół po rundzie zasadniczej) ze Ślepskiem (2.) wielką niespodzianką nie jest, ale jej rozmiary i styl - już tak. Faworyzowani goście w starciu z młodą krakowską drużyną nie mieli wiele do powiedzenia.

W pierwszym secie gospodarze szybko wypracowali kilkupunktową przewagę - po bloku na liderze rywali Wojciechu Winniku wynosiła on już 6 „oczek” (12:6). Suwałczanie jednak nie odpuścili. Od stanu 17:13 doprowadzili do 18:17, więc końcówka była zacięta (21:18, 23:22). Grę przyjezdnych trzymał Jakub Urbanowicz, w miejscowej ekipie ważne punkty zdobywał Jan Fornal. Przy stanie 23:22 krakowianin obił blok, a po chwili wspominany rywal został zatrzymany przez AGH i miejscowi wzięli pierwszą partię.

Początek drugiej odsłony należał do gości. Odskoczyli na 3 pkt (1:4), prowadzili jeszcze na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Po niej krakowianie zdobyli trzy kolejne punkty (m.in. as serwisowy Michała Dzierwy) i kontrolowali przebieg gry już do końca seta.

Ostatnia część też tylko na początku była wyrównana (4:6, 10:9). Od stanu 12:10 akademicy wywalczyli 4 punkty z rzędu (w tym jednego po wymianie, w której podbili piłkę nogą). Tej przewagi nie zmarnowali, a bardzo skutecznie grali Fornal (14 pkt) i Dzierwa (13). MVP spotkania został wybrany Dominik Depowski (13 pkt).

- Zrealizowali założenia taktyczne i tak naprawdę cały czas mieliśmy kontrolę nad meczem - mówi trener AGH Andrzej Kubacki. - Zagraliśmy bardzo odważnie, skutecznie w ataku i obronie, nie było błędów, uniknęliśmy „baboli”. Najbardziej mnie cieszy, że zawodnicy grali cierpliwie. Powtarzałem, że ta drużyna musi się tego nauczyć. To młodzi zawodnicy, oni chcą coś przyspieszyć, ulepszyć, a teraz zagrali z chłodną głową. To się przełożyło na __wynik.

Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz tej pary odbędzie się w sobotę w Suwałkach. Jeśli Ślepsk wygra, to w niedzielę rozegrane zostanie tam trzecie, decydujące spotkanie.