Dziesięć goli Franczaka

(PAN)
II liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści Wandy przegrali w ostatnim meczu z Vive II Kielce i zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Vive II Targi Kielce – Wanda Kraków 31:26 (15:17)
Bramki dla Wandy: Karol Franczak 10, Put 4, Nowak 4, Krystian Franczak 3, Raczkowski 3, Witowski 2.

To był najlepszy sezon zawodników Wandy, odkąd przystąpili do rozgrywek na szczeblu centralnym. Podopieczni trenera Jerzego Garpiela długi liczyli się w grze o awans do pierwszej ligi, który ostatecznie wywalczyła inna małopolska drużyna – MOSiR Bochnia.

W Kielcach krakowianie dominowali w pierwszej połowie. W 20 minucie prowadzili 12:11, a potem zwiększyli przewagę do dwóch bramek. Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się jeszcze przez 10 minut. Potem młodzi kielczanie zaczęli dominować na parkiecie. W 47 minucie prowadzili 27:24 i systematycznie powiększali przewagę.