Dziesięć goli w meczu Jastrzębia z Comarch Cracovią

Jacek Żukowski
JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia
JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia Anna Kaczmarz
Ten mecz przypominał trochę wyścig na dochodzenie. Krakowianie sprostali zadaniu i sprawili niemałą niespodziankę.

Trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaczek dokonał trochę roszad w składzie i opłacił się ten manewr. Przesunięty do pierwszego ataku Sawicki odwdzięczył się trafieniami. Od początku gra układała się „Pasom” czego efektem było prowadzenie. Ale na pierwszą przerwę nie zjeżdżali przy prowadzeniu, bo gospodarze wyrównali. Mało tego, na początku drugiej tercji to oni byli na plusie, gdy krążek do siatki skierował były gracz Comarch Cracovii Urbanowicz.

Ale „Pasy” w ciągu nieco pond trzech minut strzeliły trzy gole. Wtedy to właśnie Sawicki wykorzystał dwa błędy gospodarzy, drugiego swojego gola zdobywając w czasie, gdy goście grali w przewadze pięciu na czterech. Zanim to nastąpiło, jeszcze przy stanie 2:3 nie wytrzymał trener gospodarzy Robert Kalaber i nakazał zjechać z lodu Miarce, a zastąpił go w bramce Lackoviciem. Miejscowi otrząsnęli się, gdy po golu Bernhardsa złapali bramkowy kontakt. Dwubramkową przewagę przywrócił jednak Younan.

To nie był koniec emocji, bo gdy Bagin uderzeniem tuż przy słupku zdobył gola na 4:5 gospodarze dostali wiatru w żagle. „Pasy” nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa – znowu Lundgren zdobył bramkę i przywrócił gościom spokój. Posłał „gumę” do bramki spomiędzy bulików.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia 4:6 (1:1, 2:4, 1:1
Bramki: 0:1 Lundgren 11, 1:1 Izacky (Pelaczyk, Arrak) 18, 2:1 Urbanowicz (Paś, Kostek) 21, 2:2 Brynkus (Krenżelok, Berling) 23, 2:3 Sawicki (Raska) 25, 2:4 Sawicki (Krenżelok, Latal) 27, 3:4 Bernhards (Jarosz) 27, 3:5 Younan (Vilumetz) 31, 4:5 Bagin (Paś) 51, 4:6 Lundgren 56.
JKH: Miarka (Lacković) – Kostek, Martiska, Urbanowicz, Starzyński, Paś – Viinikainen, Bagin, Zając, Spirko, Kolusz - Górny, Kamieniew, Bernhards, Jarosz, Izacky – Pelaczyk, Kiełbicki, R. Nalewajka, Arrak, Ł. Nalewajka
Cracovia: Krasanovsky - Bieniek, Żurek, Latal, Raska, Sawicki – Younan, Kunst, Lundgren, bezwinski, Vildumetz – Jaracz, Krenżelok, Kasperlik, Berling, Brynkus – Motloch, Tynka, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Sędziowali: P. Pyrskała, M. Krzywda. Kary: 8 – 2 min. Widzów: 600.