Dziewczęta znów z medalami

ART
KAJAKARSTWO GÓRSKIE. Trzy medale - dwa srebrne i brązowy - wywalczyli w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w slalomie kajakowym podhalańscy zawodnicy. Regaty, będące równocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych, odbyły się w miniony weekend w Drzewicy koło Łodzi.

Dla naszej ekipy to wynik liczebnie lepszy od ubiegłorocznego, ale jakościowo nieco gorszy. Przed rokiem bowiem dwa medale wywalczyły kajakarki Spływu Sromowce Wyżne - złoto Monika Liptak, a brąz Elżbieta Dębowska. W tym roku medalowa seria w tej konkurencji została podtrzymana, bowiem Podhalanki też zdobyły w K-1 dwa krążki. Drugie miejsce zajęła Izabela Węglarz, a trzecie Ewa Hurkała (obie Pieniny Szczawnica). Ponadto czwarta była ich klubowa koleżanka Aleksandra Kożuch. Wszystkie nieznacznie przegrały z Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz). Hurkała jest o rok młodsza od większości rywalek i za rok znów będzie walczyć o medale OOM.

Z dobrej passy cieszyć się mogli też opiekunowie Spływu, bowiem w C-1 na podium stanął ich zawodnik Paweł Kozub. Podhalanin w finale uzyskał 2. wynik, do zwycięzcy Pawła Smolarskiego (LKK Drzewica) stracił bardzo dużo - ponad 15 sekund. Zawodnicy z naszego regionu blisko medalu byli także w K-1 chłopców. Czwarty rezultat w finale zanotował Jan Węglarz (Pieniny), tracąc do podium tylko 0,13 sekundy, a 5. był Damian Potaśnik (Sokolica Krościenko) - 1,54 straty do strefy medalowej. Wygrał Kacper Ćwik (Start Nowy Sącz).

W punktacji klubów triumfował LKK Drzewica (Pieniny wspólnie z Kwisą Leśna sklasyfikowane zostały na 3. pozycji), a wśród województw wygrała Małopolska (złote medale dla niej zdobyli wspomniani Urbaniak i Ćwik).

WYNIKI

Chłopcy, C-1: 1. Paweł Smolarski (LKK Drzewica) 104,23, 2. Adam Kozub (Spływ Sromowce Wyżne) 119,38, 3. Norbert Jura (LKK Drzewica) 123,59, 4. Mateusz Kulisa (AZS AWF Kraków) 141,13, 5. Rafał Ubowski (Kwisa Leśna) 309,56, 6. Piotr Goraj (AZS AWF Kraków) 351,09.

C-2: 1. Norbert Jura i Paweł Smolarski (LKK Drzewica) 130,68, 2. Bartosz Dębowski i Jarosław Klata (LKK Drzewica) 272,85, 3. Martin Steriowski i Rafał Ubowski (Kwisa Leśna) 282,20, 4. Mateusz Kulisa i Piotr Goraj (AZS AWF Kraków) 427,99, 5. Kacper Małkiewicz i Grzegorz Sikorski (Kwisa) 717,56, 6. Szymon Kacprzak i Wojciech Barta (Kwisa) 826,39.

K-1: 1. Kacper Ćwik (Start Nowy Sącz) 101,42, 2. Bartosz Dębowski (LKK Drzewica) 102,03, 3. Eryk Lejmel (KKK Kraków) 105,85, 4. Jan Węglarz (Pieniny Szczawnica) 105,98, 5. Damian Potaśnik (Sokolica Krościenko) 107,39, 6. Jarosław Klata (LKK Drzewica) 109,25.

K-1 dziewcząt: 1. Kamila Urbanik (Start Nowy Sącz) 133,51, 2. Izabela Węglarz (Pieniny Szczawnica) 135,24, 3. Ewa Hurkała (Pieniny) 138,60, 4. Aleksandra Kożuch (Pieniny) 139,19, 5. Dominika Piszczyńska (Start) 143,66, 6. Aleksandra Pasiut (Start) 144,56... 8. Natalia Węglarz (Pieniny) 272,55.

Klasyfikacja klubowa: 1. LKK Drzewica 42, 2. Start Nowy Sącz 27, 3. Kwisa Leśna i Pieniny Szczawnica - po 26... 6. Spływ Sromowce 6.

Klasyfikacja województw: 1. małopolskie 85, 2. łódzkie 42, 3. dolnośląskie 36.