Dziewięć razy na podium

STMZaktualizowano
Z dobrej strony zaprezentowali się młodzi judocy Błękitnych Tarnów podczas rozgrywanego w słowackim Popradzie międzynarodowego turnieju judo młodzików i dzieci.

Judo najmłodszych

W imprezie, która zgromadziła na starcie 260 zawodniczek i zawodników z Polski, Słowacji i Węgier, podopieczni trenera Krzysztofa Sieniawskiego wywalczyli bowiem dziewięć pozycji "na pudle" oraz trzy miejsca punktowane. W zmaganiach młodziczek drugie lokaty w sobotnim turnieju zapewniły sobie: Magdalena Żak (52 kg) oraz Bernadetta Olszówka (+57 kg), trzecie miejsce wywalczyła Daria Łyszczak (+57 kg), na czwartej pozycji sklasyfikowana została natomiast Jowita Kuklewicz (40 kg). Wśród młodzików najlepiej z tarnowian spisał się Paweł Gądek (42 kg), kończąc turniej na drugiej pozycji. Na najniższym stopniu podium stawali: Artur Kotlarz (42 kg) i Piotr Myśliwiec (55 kg), piąte lokaty przypadły natomiast w udziale: Kamilowi Smołce (38 kg) oraz Grzegorzowi Kuładze (42 kg). W zmaganiach dzieci drugie lokaty wywalczyli: Konrad Smołka (27 kg) oraz Dawid Stanek (32 kg), na trzecim miejscu uplasował się natomiast Tomasz Słupik (30 kg). (STM)