Efektowna wygrana Cracovii II na zakończenie sezonu w trzeciej lidze

Jacek Żukowski
Sebastian Strózik popisał się hat-trickiem
Sebastian Strózik popisał się hat-trickiem cracovia.pl
Efektownym zwycięstwem pożegnały się rezerwy Cracovii z sezonem i trzecią ligą. Po rozgrywkach zespół zostaje rozwiązany. Pokonały na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski aż 5:1.

Hat-trickiem popisał się Sebastian Strózik, najlepszy strzelec zespołu i całej ligi (ten tytuł dzierży wraz z Hubertem Antkowiakiem z Podhala), mając na koncie 19 bramek. Rezerwa skończyła sezon na 6. miejscu i ze względów oszczędnościowych teraz przestaje istnieć.

„Pasy” pierwsze mogły stracić bramkę, ale nie stało się to, a ich riposta była mocna – Bociek strzałem z pola karnego dał im prowadzenie. O gola mógł pokusić się też Nowicki, kończąc rajd ładnym strzałem, ale górą był Maksymowicz. Nie minęło pół godziny, a Strózik strzałem głową podwyższył prowadzenie.

Tuż przed przerwą gospodarze złapali bramkowy kontakt. Druga połowa rozwiała jednak ich nadzieje na doprowadzenie do remisu. Ale Obroślak mógł strzelić na 2:2 i tylko świetna interwencja Hamulewicza zapobiegła utracie gola. W 66 min było jednak po meczu, gdy Strózik wypracował sytuację Dobie, a ten strzelił do siatki (drugi występ w III lidze w „Pasach” i drugi gol).

W samej końcówce błysnął Strózik, najpierw strzelając w dalszy róg bramki, a tuż przed ostatnim gwizdkiem zakończył ostre strzelanie.

Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 1:5 (0:0)
Bramki: 0:1 Bociek 16, 0:2 Strózik 29, 1:2 Maj 44, 1:3 Doba 66, 1:4 Strózik 89, 1:5 Strózik 90+1.
Orlęta: Maksymowicz – Błasik (46 Szczygieł), Duchnowski, Chaliadka (74 Kuźma), Żukowski (74 Zając) – Madembo (84 Walków), Kamiński, Skrzyński, Obroślak (74 Roguski), Rycaj – Maj.
Cracovia:  Hamulewicz - Mróz, Kociołek, Konieczny (68' Ziewiec), Bociek - Doba, Nowicki (54 Pieńczak), Ożóg, Gut, Wojtysko (77 Tkaczuk) - Strózik
Żółte kartki: Ożóg, Gut, Wojtysko. Widzów: 100.