Efektowny początek Trans Handlu

Przy piłce Daniel Kościelniak z Gazdy, w pogoni zanim gracz Paki Jana Arkadiusz Dudek. Fot. Maciej Zubek
Tradycyjnie już zmagania amatorów toczone są w trzech ligach. Ze względu na zły stan murawy - spowodowany obfitymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach - na Stadionie Miejskim oraz na Stadionie za Miejską Halą Lodową, co najmniej dwie pierwsze kolejki zespoły rozgrywać będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum nr 2.

PIŁKA NOŻNA. Ruszyła Nowotarska Liga Amatorska

W rozgrywkach pierwszej ligi najefektowniej nowy sezon zainaugurowali gracze Trans Handlu, którzy 9-1 rozgromili ekipę Hreśki Zieleń, a do wygranej poprowadził ich duet napastników Świętek - Gołuchowski. Nie tylko wynik ale i styl gry Trans Handlu pozwala upatrywać ich w gronie głównych kandydatów do mistrzostwa. Od zwycięstwa rozgrywki rozpoczęli także Asy, które mimo iż przegrywały 0-1 pokonały Suprę 2-1, a decydujące trafienie ładnym strzałem w krótki róg zaliczył Rak. Suprę od wyższej przegranej szczególnie w końcowych minutach uchronił świetnie broniący Samolej. O dużym pechu może mówić Kunka Team, która w zremisowanym starciu 3-3 z beniaminkiem Paką Old Boys, trzecią bramkę straciła w ostatniej minucie pojedynku w dodatku po samobójczym trafieniu Szumala. W bezpośrednim pojedynku dwóch najstarszych drużyn amatorskich Paka Jana ograła 3-1 Gazdę. Kto wie jak potoczyłby się ten pojedynek gdyby przy stanie 0-0 Swałtek wykorzystał dla Gazdy rzut karny.

W II lidze pierwszym liderem tabeli zostali gracze Electro, po wygranej 3-1 nad wyżej notowanym zespołem Kegel Błażusiak. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Po pierwszych 25 minutach wynik było bowiem remisowy 1-1. W drugiej części gry gole zdobywali już tylko gracze Electro, a konkretnie jeden z nich - Michał Sarna - który dwoma trafieniami zapewnił wygraną swojemu zespołowi. Udanie w II lidze zadebiutował zespół Styromastu. Beniaminek pokonał 2-1 drużynę Mix 40, a ozdobą pojedynku było trafienie Michała Zubka po kapitalnej indywidualnej akcji. Drugi z beniaminków - Janas Team - napsuł sporo krwi głównemu faworytowi do awansu Piekarni Hajnos ulegając nieznacznie 4-5. Punktami podzieliły się zespoły Verde oraz Kalata Team remisując 2-2. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej jego odsłonie.

Drużyna Royal Team wywarła największe wrażenie w inauguracyjnej kolejce III ligi ogrywając gładko 5-0 zespół Pubu po bandzie. W szeregach zwycięzców hat-trickiem popisał się Artur Fuła. Udany powrót do ligi zanotowała drużyna Leclerc, który 4-0 pokonał debiutujący w rozgrywkach zespół Novum. Wygrane na swoim koncie zapisali także gracze Gorców Dwa (8-5 z Jagą) oraz Sherco (4-1) z Bez Sponsora.

WYNIKI

I liga: Kunka Team - Paka Old Boys 3-3, Klamerus 2, Kwak - Dobrzyński, Wyszyński, samobójczy; Trans Handel - Hreśka Zieleń 9-1, Świętek 3, Gołuchowski 2, Adamczyk 2, Pucharski, Gotkiewicz - Krzystyniak; Paka Jana - Gazda 3-1, Dudek 2, Wójtowicz - Pietrzak; Supra - Asy 1-2, Możdżeń - Rak, Kusiak.

8. Hreśka 1 0 1-9

II liga: Kegel Błażusiak - Electro 1-3, samobójczy - Sarna 2, Bizub; Piekarnia Hajnos - Janas Team 5-4, A. Hajnos, Świętek, Kulesza, Kaczor, Karpiel - Krauzowicz 2, Habas, Wołoszczakiewicz; Styromast - Mix40 2-1, M. Zubek, Jakubowski - Bugielski; Kalata Team - Verde 2-2, Siemek, Łach - Harbut, Konturek.

8. Kegel 1 0 1-3

III liga: Leclerc - Novum 4-0, Żelazko 2, Komperda, Brożyna; Royal Team - Pub po bandzie 5-0, A. Fuła 3, Sambora, Słowik; Bez Sponsora - Sherco 1-4, W. Martuszewski - Zubek 2, Michał Żółtek, Maciaszek; Gorce Dwa - Jaga 8-5, Daniel Kulikowski 3, Denis Szamraj 3, D. Zubek 2 - Łopata, Głąbiński, Bryniarski, Chrzanowski, samobójczy.

1. Royal 1 3 5-0

2. Leclerc 1 3 4-0

3. Sherco 1 3 4-1

4. Gorce Dwa 1 3 8-5

5. Jaga 1 0 5-8

6. Bez sponsora 1 0 1-4

7. Novum 1 0 0-4

8. Pub 1 0 0-5