Ekstraklasa tenisa stołowego

BK
Kobiety Bronowianka Kraków I - SKTS Sochaczew 2-3

WYNIKI: Qian Wang - Natalia Partyka 2-3 (11-7,5-11,9-11,11-1,6-11), Renata Gumula - Xia Zhao 0-3 (13-15,12-14,10-12); Antonina Szymańska - Marta Piłka 3-1 (11-5,9-11,11-8,11-4); Qian Wang - Xia Zhao 3-0 (11-7,14-12,11-9); Renata Gumula - Natalia Partyka 2-3 (9-11,11-9,9-11,11-9,3-11).

To był zacięty mecz. Zespół Bronowianki zmienił ustawienie, po to, żeby Renata Gumula nie walczyła z niewygodną dla siebie Martą Piłką. Z kolei Antonina Szymańska nie mogła poradzić sobie od jakiegoś czasu z Natalią Partyką. Był to dosyć dobry manewr, bo Szymańska ograła Piłkę, a Gumula walczyła zacięcie z Partyką. - Było po dwa w setach i wszystkie kończyły się w identycznym stosunku to dla jednej, to dla drugiej zawodniczki. Dopiero decydujący wyraźnie rozstrzygnęła na swoja korzyść Partyka - powiedziała nam Antonina Szymańska.

Małą sensacją jest przegrana Qian Wang, czyli Chinki z Bronowic z Partyką. - Mojej zawodniczce zdarzyło się to pierwszy raz - powiedział trener Bronowianki Xu Kai. - Inna sprawa, że Natalia gra ostatnio bardzo dobrze, poprawiła zwłaszcza siłę gry. Moja zawodniczka w końcu wyczuła rywalkę i zaczęła odrabiać straty, ale zabrała się za to zbyt późno, by przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Na razie nie rozpaczamy. Uważam, że dotrwamy do końca zasadniczej rundy na 4. miejscu i zagramy w play-off. (MLK)

KU AZS UE Wrocław - LUKS Warmia Lidzbark W. 3-2; Gorce Nowy Targ - KTS FORBET Tarnobrzeg 0-3; Gorzovia Medbud Gorzów - KU AZS AJD Częstochowa 3-1; GLKS Nadarzyn - MKSTS Polkowice 1-3; Polkowice - Sochaczew 1-3 (mecz zaległy)

TiM Kominki EPS Opoka Trzebinia - Gorzovia 3-0

Dariusz Kiełb - Yu Tang 3-2 (5-11, 11-7, 6-11, 11-7, 11-6), Jakub Perek - Martin Olejnik 3-1 (11-9, 6-11, 11-8, 11-7), Krzysztof Kaczmarek - Radosław Żabski 3-2 (11-3, 6-11, 11-6, 7-11, 11-9)

Opoka niespodziewanie pokonała Gorzovię, ale jak przyznali po meczu sami goście, była to zasłużona wygrana trzebinian. Dobry początek zrobił Kiełb, pokonując Yu Tanga, ale dużym zaskoczeniem było przede wszystkim zwycięstwo Perka nad Olejnikiem. Czech jest najwyżej notowanym z zawodników gorzowskich, w tych rozgrywkach przegrał dotąd tylko raz. - Początek tego pojedynku nie zapowiadał tak pomyślnego finału, bo w pierwszym secie Perek przegrywał 2-9. I od tego momentu karta się odwróciła, piłeczka idealnie siadała mu na rakietce, piękne kontry wytrącały rywala z uderzenia. - Zagrał koncertowo, jak i pozostali zawodnicy - cieszył się trener Kazimierz Noworyta. Sukces Opoki przypieczę-tował Kaczmarek, chociaż w piątym secie rywal był bliski jeszcze przedłużenia nadziei gorzowian.
Odra Roeben Głoska - Bać Pol Cash&Carry AZS PRz 1-3, Bogoria Grodzisk - GLKS (em) Nadarzyn 3-1, Condohotels Morliny Ostróda - Pełcz Diamant Górki Noteckie 3-0, ZKS Drzonków - Ternaeben Pogoń Lębork 3-2.

1. Bogoria 15 30 45-8

2. Gorzovia 15 26 40-18

3. AZS PRz 14 18 33-22

4. Morliny 15 16 33-29

5. Pogoń 14 14 32-32

6. Nadarzyn 15 12 25-37

7. Opoka 15 10 27-33

8. Drzonków 15 10 28-38