Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elektroniczne indeksy nowością w PWSZ

Jerzy Cebula
Nowy Sącz. Studenci z Polski, Hiszpanii, Słowacji, Turcji, Chin i Włoch rozpoczęli XVII rok akademicki w sądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Sądecka publiczna uczelnia wyższa kształci obecnie ponad 4000 osób. Na pierwszy rok studiów na 13 kierunkach przyjętych zostało 1229 absolwentów szkół średnich, w tym 35 na studia magisterskie, a tylko 207 na zaoczne.

– Przed nami rok wdrażania kolejnej już nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, która mimo swoich wad zawiera kilka postanowień korzystnych dla szkolnictwa zawodowego – mówił rektor prof. Zbigniew Ślipek.

– Spada liczba studentów. Przewiduje się, że rok 2020 będzie demograficznym tsunami i o tym musimy myśleć już dzisiaj, kiedy o połowę spadła nam liczba studentów zaocznych – zwracał uwagę rektor.

Tradycyjnie studenci roku zerowego, którzy zostali przyjęci z najlepszymi wynikami w nauce, z rąk rektora otrzymali indeksy. Po raz pierwszy w PWSZ nie miały one formy książeczki, ale elektroniczne j karty studenta.

– Studenci wkraczają razem z uczelnią w świat elektroniki – mówił prorektor dr Janusz Pater. Wyróżniono także Medalami Komisji Edukacji Narodowej nauczycieli, pracowników uczelni, a akademickie mistrzynie Polski w piłce ręcznej, które w przyszłym roku mają szansę na walkę w mistrzostwach świata, otrzymały w nagrodę statuetki.

– Walka o medale odbędzie w portugalskiej Bradze – mówi Zbigniew Małek z Instytutu Wychowania Fizycznego PWSZ. – Mam nadzieję, że pojedziemy, choć musimy najpierw zdobyć pieniądze na pokrycie kosztów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski