Elżbieta Koterba atakuje Jacka Majchrowskiego po jej...

Elżbieta Koterba atakuje Jacka Majchrowskiego po jej odwołaniu. "Decyzja bezpodstawna"

Zdjęcie autora materiału
Piotr Ogórek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Elżbieta Koterba atakuje Jacka Majchrowskiego po jej odwołaniu. "Decyzja bezpodstawna"

©fot. Andrzej Banaś

W poniedziałek urząd miasta oficjalnie poinformował o decyzji Jacka Majchrowskiego, który odwołał swoją zastępczynię Elżbietę Koterbę. Prezydent decyzję podjął, gdy Elżbieta Koterba przebywała na urlopie. Nie poinformował jej o tym osobiście. Teraz była już wiceprezydent przedstawia swoje stanowisko, w którym atakuje prezydenta. - Decyzję Prezydenta odbieram jako bezpodstawną, zaś sposób jej obwieszczenia jako krzywdzący - mówi Elżbieta Koterba.
Elżbieta Koterba atakuje Jacka Majchrowskiego po jej odwołaniu. "Decyzja bezpodstawna"

©fot. Andrzej Banaś

Oficjalnym powodem odwołania Elżbiety Koterby przez Jacka Majchrowskiego jest udział Biura Rozwoju Krakowa (BRK), firmy, w której pracują mąż i syn Elżbiety Koterby, w konkursie architektonicznym na projekt Mieszkania Plus na Klinach. Prezydent chciał, aby nie było podejrzeń o konflikt interesów.

Elżbieta Koterba taki powód uważa za bezpodstawny. Ma także żal o formę jej zwolnienia. - Zaskoczona jestem formą tego, w jaki sposób dowiedziałam się o dotyczącej mnie decyzji prezydenta. Wiadomość ta dotarła do mnie wyłącznie za pośrednictwem mediów, podczas urlopu. Nikt z przedstawicieli Prezydenta, nie poinformował mnie o tym bezpośrednio - stwierdza Elżbieta Koterba i dodaje, że nie zgadza się z uzasadnieniem Jacka Majchrowskiego.

- Konkurs na projekt Mieszkania Plus w Krakowie, zorganizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Architektów Polskich na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego i Nieruchomości, z udziałem sędziów SARP i przedstawicieli Urzędy Miasta Krakowa, trwa od maja tego roku. Jego formuła zaś – zakładająca pełną jawność podmiotów biorących udział w rokowaniach – sprawia, że członkowie jury podczas organizowanych rozmów warsztatowych – twarzą w twarz - bezpośrednio, dwukrotnie rozmawiali z każdym z pięciu zespołów konkursowych, w pełnym ich składzie. Takie rozmowy z zespołem konsorcjum Andrzeja M. Chołdzyńskiego, które współtworzy m.in. Biuro Rozwoju Krakowa S.A, a którego prezesem jest mój syn Sebastian Chwedeczko, również miały miejsce - zaznacza Elżbieta Koterba.

Dalej była wiceprezydent zaznacza, że rozmowy konkursowe ze strony miasta prowadzili Iwona Król, zastępca dyrektora ds. Inwestycji w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i jego reprezentanci oraz Tomasz Bobrowski, Główny Architekt Miasta.

- Taka forma, w odróżnieniu od tradycyjnych konkursów anonimowych, wyklucza tajność rokowań. Osobiście nie uczestniczyłam w jakichkolwiek pracach związanych z konkursem. Nie jestem również sygnatariuszem porozumienia zawartego między Urzędem Miasta a BGKiN - zaznacza Koterba. Podkreśla także, że rozstrzygnięcia konkursowe nie gwarantują jego zwycięzcom realizacji inwestycji.

- Strony bowiem przystąpią dopiero do negocjacji kontraktu w składzie, który nie jest w obecnej chwili do jednoznacznego stwierdzenia. Na oficjalnej konferencji prasowej towarzyszącej ogłoszeniu wyników konkursu, Grzegorz Muszyński, Członek Zarządu BGKiN podkreślił wyraźnie w obecności krakowskich mediów, iż wszystkie pięć zespołów biorących udział w konkursie, ma szanse na podjęcie zlecenia w zakresie objętym niniejszym konkursem - zaznacza Koterba.

- W świetle tych faktów, które dotąd nie zostały podane wyraźnie do publicznej wiadomości, decyzję prezydenta odbieram jako bezpodstawną, zaś sposób jej obwieszczenia jako krzywdzący - podkreśla Elżbieta Koterba.

Była wiceprezydent zaznacza także, że od ośmiu lat, z pełnym poświęceniem, pełniła urząd Zastępcy Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa. - Przez ten czas lojalnie wypełniałam obowiązki wobec mieszkańców Krakowa i prezydenta, traktując swoją pracę jako misję - dodaje.

ZOBACZ KONIECZNIE:




Komentarze (66)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ta kobieta wstydu nie ma?!

Pani Koterba - wstyd, cwaniactwo i wiocha (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10

Powinna przeprosić że doprowadziła do sytuacji w której można mieć wątpliwości czy jako urzędnik wykorzystując swoje stanowisko nie wciska na siłę firmy swojej rodziny! Dobrze że Majchrowski ją...rozwiń całość

Powinna przeprosić że doprowadziła do sytuacji w której można mieć wątpliwości czy jako urzędnik wykorzystując swoje stanowisko nie wciska na siłę firmy swojej rodziny! Dobrze że Majchrowski ją wywalił bo nie dość że cwana to na maksa bezczelna. Ps. Widzę że w komentarzach cała jej rodzina udziela się chwaląc rękę która ich karmi :)zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zgadza się

krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Powinna przeprosić publicznie, gdyby w Krakowie obowiązywały standardy europejskie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Biedulka z milionami

Dek0 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

Biedulka Koterba jak ją potraktowano za te zarobione miliony. Skompromitowany cały magistrat, afera goni aferę. Majchrowski sam strzela sobie w stopę. Pozostaje Gibała, żeby pisowska hołota nie...rozwiń całość

Biedulka Koterba jak ją potraktowano za te zarobione miliony. Skompromitowany cały magistrat, afera goni aferę. Majchrowski sam strzela sobie w stopę. Pozostaje Gibała, żeby pisowska hołota nie weszła do miasta. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pochwalne opinie wklepuje teraz BRK na polecenie Kazimierza Koterby

Agnieszka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14

Stara procedura BRK- rozkaz wpisów wydany przez Kazimierza. Haha.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kazek kazali

Kazkowa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

Procedura stosowana w tym biurze powszechnie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Słaba gra

Scania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

Jak się ma poważne podejrzenia, to się idzie do prokuratury, a nie gra pod publiczkę. Słabe to. Gibała będzie próbował wykorzystać i przedłuży swoją agonię na scenie politycznej Krakowa.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
BŁĄD

Cenzorka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 14

Potworny błąd. Marny styl zwolnienia, marny powód zwolnienia i doskonałe paliwo dla szukających spisków gibonów.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Błąd to było jej powołanie na to stanowisko

filip (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hehe.... co, błąd? To najlepsza decyzja jaką została podjęta w ostatnim czasie. Za te wszystkie ustawione WZtki pod kolegów syna. Cały ten zespół urbanistyczny opiniujący wszystkie WZtki w mieście...rozwiń całość

Hehe.... co, błąd? To najlepsza decyzja jaką została podjęta w ostatnim czasie. Za te wszystkie ustawione WZtki pod kolegów syna. Cały ten zespół urbanistyczny opiniujący wszystkie WZtki w mieście gdzie przepychała wszystko pod swojego syna i znajomych, a nawet nikt nie zaprotestował, no bo za każdym inny inwestor, jakiś student z Politechniki lub inna nieznana osoba wnioskująca o biurowce lub zabudowy wielorodzinne o powierzchniach użytkowych po kilkadziesiąt metrów kw. A później cały projekt BRK robiło :D Porażka kompletna. No i na koniec pierwsza nagroda dla syna w konkursie na projekt Mieszkanie+ gdzie była w komisji opiniującej. Już widzę jak wyglądał ten konkurs patrząc na posiedzenia tz. zespołu urbanistycznego. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Krakus

Precel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 17

Zwolnienie dobrego urzędnika z takiego powodu to naprawdę głupi pomysł. Gibałowcy szukający spisku mogę to uznać za dowód swoich bezpodstawnych oskarżeń, a urzędnicy zamiast pracować profesjonalnie...rozwiń całość

Zwolnienie dobrego urzędnika z takiego powodu to naprawdę głupi pomysł. Gibałowcy szukający spisku mogę to uznać za dowód swoich bezpodstawnych oskarżeń, a urzędnicy zamiast pracować profesjonalnie i wydawać dedycje zgodne z prawem, zaczną grać populistycznie...zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ostatnia

Obserwator (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12

Dobry urzednik, masz na myśli E.K. - kompromitacja na kazdym zespole. To co wiedziała dobrze -to jak zawiązywać kolejne spolki.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jatka się zaczyna

Ja*ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

Niech sobie podgryzają gardła, jatka się dopiero zaczyna, zaraz wkroczą psy od Wasserman i dopiero będzie jesień średniowiecza. A ja zgadzam się z poprzednikami wybierzmy Gibałę.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
hahahahaha

walcza brytany pod dywanem (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

dowiemy sie wszystkiego z czasem, albo moze to tylko li tylko pozoracja.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czarny koń

₩ilk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 13

I jest czarny koń tych wyborów Łukasz Gibała, bo przecież nie Wasserman z prezesem na plecach.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
habeta

albo szkapa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

hahahaha, taki kon jak ty wilk.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kliny

czarna (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Jak nie ma drogi do tego przyszłego osiedla, to ja się pytam:jak dojadą te wszystkie koparki ,betoniarki itp. oraz pracownicy którzy to będą budować.Będą się teleportować?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?