Fatalny błąd Skorupskiego

Jerzy Filpiuk
Fatalny błąd Łukasza Skorupskiego przyczynił się do klęski Romy w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Rzymianie przegrali na własnym boisku z Fiorentiną 0:3 i odpadli z rozgrywek (w pierwszym spotkaniu było 1:1).

Łukasz Skorupski we wcześniejszych występach w bramce Romy nie prezentował rewelacyjnej formy, ale i nie zawodził. Walczył o to, by stać się golkiperem numer jeden w zespole, by móc zastąpić 38-letniego Morgana De Sanctisa.

Niestety, dzisiejszy występ nie pomoże mu w dążeniu do przekonania działaczy i trenerów Romy, by na niego postawili. Polak w ciągu zaledwie 13 minut został pokonany... cztery razy, bowiem rzut karny (w wykonaniu Gonzalo Rodrigueza) był powtarzany.

W 18 minucie obrońcy Romy Vasilis Torosidis zagrał piłkę głową w kierunku linii końcowej boiska. Skorupski usiłował wybić piłkę, aby nie było rzutu rożnego, ale uczynił to tak niefortunnie, że bez problemów dopadł jej Marcos Alonso, pobiegł z nią w kierunku pustej bramki i wpakował do siatki.

4 minuty później po rzucie rożnym Skorupski nie wyszedł do dośrodkowanej piłki i Jose Maria Basanta trafił głową do bramki.

Roma zagrała fatalnie, mogła przegrać w wyższych rozmiarach.