Faworyci pogubili punkty

(FIL)
Barcelona, mimo prowadzenia 2:0, tylko zremisowała na stadionie Villarrealu 2:2. Atletico w Gijon też prowadziło, ale sensacyjnie uległo Sportingowi 1:2.

- Jedna kolejka mniej i jeden punkt przewagi więcej. Mogliśmy wygrać, ale też przegrać. Dlatego muszę być zadowolony - wyznał Luis Enrique, trener Barcelony, która zagrała świetnie do przerwy i bardzo słabo po niej, zaliczając 39. mecz bez porażki.

Atletico prowadziło aż do 79 minuty, ale potem Antonio Sanabria z wolnego i Carlos Castro z gry pokonali Jana Oblaka.

Wyniki

Sporting - Atletico 2:1 (0:1), Sanabria 79, Castro 89 - Griezmann 29; Getafe - Eibar 1:1 (1:0), Velazquez 7 - Baston 87; Granada - Rayo 2:2 (1:1), El Arabi 11 i 54 - Hernandez 45, Ze Castro 87; Deportivo - Levante 1:1 (1:0), Alberto 43, Maino 85 s. - Rossi 50; Betis - Malaga 0:1 (0:0), Camacho 82; Sociedad - Las Palmas 0:1 (0:1), Jose 39; Espanyol - Athletic 2:1 (0:1), Diop 54, Caicedo 57 - Eraso 20; Villarreal - Barcelona 2:2 (0:2), Bakambu 58, Mathieu 63 s. - Rakitić 21, Neymar 41 k.; Valencia - Celta 0:2 (0:0), Guidetti 80, Mallo 84. Po zamknięciu wydania: Real M. - Sevilla.