Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Funkcjonariusze od zwalczania cyberprzestępczości edukowali uczniów spod Krakowa

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z internetu w Szkole Podstawowej w Skale
Zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z internetu w Szkole Podstawowej w Skale KPP Kraków
Jak bezpiecznie poruszać się w internecie? Które działanie on-line zostawiają ślady? Co z kulturą i szacunkiem w sieci? To pytania i zagadnienia poruszane podczas spotkania edukacyjnego dla dzieci i młodzieży z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale. Prelekcje prowadzili policjanci z powiatu krakowskiego z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z krakowskiego zarządu. Okazją był obchodzony w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu.

W lutym przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, a tego bezpieczeństwa w sieci trzeba się nauczyć. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podejmują szereg działań profilaktycznych związanych z propagowaniem bezpiecznych zachowań w sieci.

Właśnie w Dniu Bezpiecznego Internetu policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Skale przybyli do Szkoły Podstawowej w Skale, tam podczas zajęć dla uczniów klas IV-VIII połączyli się on-line z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarządu w Krakowie i przeprowadzili prelekcję. Zajęcia miały na celu propagowanie właściwych zachowań w sieci, a także uświadomienie uczniów o odpowiedzialności karnej wynikającej z cyberprzestępczości.

W tematykę cyberzagrożeń w języku angielskim wprowadziła uczniów nauczycielka szkoły. Następnie głos zabrali funkcjonariusze.

- Podczas pogadanki mundurowi omówili zasady bezpiecznego korzystania z internetu, mówiąc jednocześnie o zagrożeniach, jakie mogą czyhać w sieci, w szczególności na młodych użytkowników. Prócz zagadnień związanych z bezpieczeństwem dostępu do zasobów w internecie, policjanci przekazali informacje o korzystaniu z nowych technologii, pobieraniu plików objętych prawami autorskimi, bezpieczeństwie udostępnianych danych, a także kulturą szacunku w sieci - kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Natomiast funkcjonariusze od zwalczania cyberzagrożeń omówili procedurę zgłoszenia cyberprzestępstw, a także przedstawili wykorzystywane przez nich metody do ich wykrywania. Ponadto w ramach prelekcji omówione zostało pojęcie hejtu i innych niewłaściwych oraz zabronionych prawem zachowań w sieci, a także odpowiedzialności karnej nieletnich. Wykłady urozmaicone były prezentacjami multimedialnymi i filmami. Na koniec wykładu, w celu podsumowania zdobytej wiedzy, uczniowie mieli okazję zagrać w grę CYBERGUARD, która dostarczyła im wiele emocji.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowany został konkurs, podczas którego uczniowie wykonali prace plastyczne i graficzne na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością, a najlepsze prace zostały nagrodzone.

Podtopienia pod Krakowem. Strażacy z Bębła walczyli z rozlewiskami - udrożniali przepusty

Strażacy podsumowują akcje powodziowe i walczą z powalonymi ...

Przełomowe odkrycie w recyklingu

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski