Futsal. W Słomnikach będzie ekstraklasa

Pawel Panus
Pawel Panus
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały małopolskie drużyny w miniony weekend.

Solne Miasto Wieliczka, beniaminek ekstraklasy, przegrało czwarty mecz w sezonie, tym razem z FC Toruń 2:7. Bramki dla zespołu z Wieliczki zdobyli Michał Skórski i Konrad Cebula. Podopieczni Krzysztofa Kusi po obiecującym początku sezonu kompletują porażki. W sobotę podejmą Red Dragons Pniewy.

Pierwszej porażki w I lidze doznała Lex Kancelaria Słomniki, która uległa w Tychach GKS-owi 3:4. Podopieczni Miłosza Kocota do przerwy prowadzili 1:0, ale po zmianie stron byli zespołem słabszym.

O sukces postarały się za to zawodniczki Lex Kancelarii, które wygrały barażowy turniej i awansowały do żeńskiej ekstraklasy. W decydującym meczu z Orłem Jelcz Laskowice na dwie minuty przed końcem przegrywały 0:1, ale po golach Julii Basty i Miroslavy Vypasniak odniosły zwycięstwo.

W najbliższy piątek rozpoczną się eliminacje do mistrzostw Polski U-20. Jeden z turniejów odbędzie się w Chrzanowie.

Wyniki

Ekstraklasa mężczyzn: AZS UG Gdańsk - AZS UŚ Katowice 2:2, FC Toruń - MKF Solne Miasto Wieliczka 7:2, Gatta Zduńska Wola - Red Devils Chojnice 4:1, Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy 2:2, Euromaster Głogów - Rekord Bialsko-Biała 1:7.

I liga, grupa południowa: Gwiazda Ruda Śląska - Remedium Pyskowice 7:4, Futsal Team Brzeg - Berland Komprachcice 4:4, GKS Tychy - Lex Kancelaria Słomniki 4:3, Heiro Rzeszów - Futsal Nowiny 3:0, Malwee Łódź - AZS Lublin 1:3.

Baraż o ekstraklasę kobiet: ROW Rybnik - Lex Kancelaria Słomniki 2:2, ROW - Orzeł Jelcz Laskowice 1:0, Orzeł - Lex Kancelaria 1:2.