Gady mają ciężkie życie, zaś najgorzej mają się padalce

Gady mają ciężkie życie, zaś najgorzej mają się padalce

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Już mówię, dlaczego. Generalnie jaszczurki są tolerowane przez ludzi. Małe, płochliwe. Wystarczy zgubić nogi, by sytuacja uległa diametralnej i drastycznej zmianie.
Gady mają ciężkie życie, zaś najgorzej mają się padalce
Jaszczurka zmienia się w węża. Zaś wąż, to jadowita gadzina i pewnie żmija. Reszta jest prosta. Albo paniczna ucieczka, albo zabójczy atak.

Nic to, że powolny padalec ma grube, walcowate ciało. Tępo zakończony pysk i takiż sam koniec ogona. Wreszcie głowa nie jest oddzielona od ciała, a na grzbiecie nie widać słynnej zygzakowatej pręgi Kaina. Są też oczy z okrągłą źrenicą, ale któżby patrzył gadowi w oczy.

Kilkanaście dni temu znalazłem padalca w ogrodzie znajomych. Wyszedł na łowy wieczorową porą. Awansowałem na bohatera, ba Herkulesa prawie, co to węże gołą dłonią chwyta. Potem wylazł ze mnie belfer i lekcja biologii.

Chyba przekonałem właścicieli, iż grubaśna jaszczurka jest nieszkodliwa. Wygląda na samicę i lada chwila wyda potomstwo, które jak solennie zapewniłem, zajmie się likwidacją drobnych ślimaków i owadów. Dyskretny strażnik ogrodu pracujący bez gaży. Nie wiem, może ich przekonałem.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Edukacja

koko (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Prośba do Pana Grzegorza o ilustrujące, edukacyjne zdjęcia. Belfer brzmi dumnie i zobowiązująco.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo