Huragan znów był najlepszy

Zwycięska drużyna Huraganu Waksmund Fot. Maciej Zubek
Drugi rok z rzędu w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ najlepsi okazali się gracze Huraganu Waksmund, którzy po emocjonującym finale w rzutach karnych pokonali Spisz Krempachy.

PIŁKA NOŻNA. W Ostrowsku rozegrano dwudziesty finał zawodów o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ

Łącznie w tej edycji pucharu udział wzięło 18 drużyn. Przed dwoma tygodniami odbyły się cztery turnieje eliminacyjne, z których wyłoniono finalistów. Zostały nimi drużyny z Waksmunda, Krempach, Obidowej oraz Rogoźnika.

W drodze losowania ustalono pary półfinałowe. W pierwszej zespół Huraganu nie bez problemu ograł 2-0 drużynę z Obidowej. Jednostronny przebieg miał za to drugi pojedynek półfinałowy, w którym Spisz gładko 4-0 pokonał Skałkę, a hat trickiem popisał się w tym starciu Marcin Gryguś.

Przegrani z półfinałów stoczyli bój o trzecie miejsce. Od pierwszej do ostatniej minuty meczu dominowała w nim Obidowa, co przełożyło się na wynik i jej wysokie zwycięstwo 4-1. Zacięte i emocjonujące było za to spotkanie finałowe. Po pierwszej połowie (grano dwa razy po 30 minut) zanosiło się na łatwą przeprawę faworyzowanego Huraganu, który prowadził 2-0. Pierwsze trafienie już w 10 minucie uzyskał Robert Mroszczak (na co dzień zawodnik juniorskiej drużyny Sandecji Nowy Sącz) precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego. W 22 minucie na listę strzelców wpisał się starszy brat Roberta Adrian, po którego uderzeniu z rzutu wolnego piłka minęła mur i wylądowała w bramce tuż przy prawym słupku.

Mecz nabrał nowego oblicza po zmianie stron. Inicjatywę przejęła w nim bowiem drużyna z Krempach. Pierwsze tego efekty przyszły w 49 min. Po centrze z lewego skrzydła do piłki najwyżej wyskoczył w polu karnym Piotr Pietraszek i głową zdobył gola kontaktowego. Spisz poszedł za ciosem i na 5 minut przed końcem wyrównał stan meczu na 2-2 po akcji bardzo skutecznego w turnieju Marcin Grygusia. O tym komu przypadnie puchar, zadecydowały więc rzuty karne. W nich bohaterem został bramkarz Huraganu Marcin Rejczak, który w efektowny sposób wybronił dwie "jedenastki" wykonywane przez graczy z Krempach.

Zwycięska drużyna z rąk wójta Jana Smarducha odebrała puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł. Spisz wzbogacił się o sumę 2000 zł, Obidowa o 1500 zł a Skałka o 1300 zł. Indywidualne nagrody w postaci statuetek odebrali król strzelców Marcin Gryguś oraz najlepszy bramkarz Marcin Rejczak.

WYNIKI

Półfinały

Huragan Waksmund - Obidowa 2-0: B. Waksmundzki, B. Mroszczak.

Spisz Krempachy - Skałka Rogoźnik 4-0: M. Gryguś 3, Surma.

Mecz o 3. miejsce

Skałka - Obidowa 1-4: W. Bukowski - M. Chorążak, K. Chorążak, Parniewicz, D. Szeliga.

Finał

Huragan - Spisz 2-2, karne: 4-3: R. Mroszczak, A. Mroszczak - P. Pietraszek, M. Gryguś.

Huragan: Marcin Rejczak - Marcin Budz, Piotr Bryja, Tomasz Cyrwus, Szymon Garcarz, Bartłomiej Waksmundzki, Michał Garcarz, Adrian Mroszczak, Robert Mroszczak, Kamil Waksmundzki, Szymon Drożdż, Wojciech Waksmundzki, Bartłomiej Drożdż, Jakub Bryja, Maciej Szal, Bartłomiej Mroszczak, Bartłomiej Handzel, Szymon Kolasa, Krzysztof Garbacz.

Spisz: Marek Kaczmarczyk, Paweł Zygmond, Marek Moś, Piotr Surma, Paweł Kowalczyk, Arkadiusz Smarduch, Marcin Pietraszek, Sławomir Surma, Daniel Mroszczak, Piotr Pietraszek, Daniel Zygmond, Adam Gryguś, Gabriel Brzyzek, Damian Bizub, Paweł Bizub, Wojciech Surma, Jacek Moś, Andrzej Kowalczyk, Jan Lorenc, Tomasz Krzysztofek.
Obidowa: Marcin Jaróg - Dawid Szeliga, Roman Szeliga, Jakub Chudoba, Szymon Parniewicz, Karol Chorążak, Michał Chorążak, Patryk Duda, Daniel Duda, Sławomir Huzior, Grzegorz Opyrchał, Marek Pranica, Marcin Józefczak, Ireneusz Jaróg, Tomasz Matuszek, Dawid Piszczór, Dawid Chudoba, Adam Duda.

Skałka: Mateusz Pyrek - Przemysław Babik, Szczepan Komperda, Piotr Kopeć, Bartłomiej Ciągwa, Stanisław Miętus, Paweł Urbaś, Wojciech Bukowski, Robert Bieda, Robert Ścisłowicz, Łukasz Bednarz, Norbert Bieda, Bartłomiej Bienias Szczepan Hajnos.