II liga siatkarek. Pogoń wygrała, ale Poprad postawił trudne warunki

Aleksander Gąciarz
Atakuje Weronika Krysztofiak z Pogoni
Atakuje Weronika Krysztofiak z Pogoni Aleksander Gąciarz
W meczu VIII kolejki II ligi siatkówki kobiet Pogoń Proszowice pokonała we własnej hali Poprad Stary Sącz 3:2 (25:15, 16:25, 26:24, 28:30, 15:10)

Po pierwszym secie wydawało się, że małopolskie derby w II lidze siatkówki zakończą się łatwą i szybką wygraną gospodyń. Zespół Popradu co prawda na początku starał się dotrzymywać kroku miejscowym (było 4:6, potem 7:7), ale z czasem zaczął tracić dystans. Gdy proszowianki odskoczyły na 17:12, a potem nawet na 21:12 było jasne, że tę partię muszą wygrać.

Tymczasem w II secie role zupełnie się odwróciły. Teraz to Poprad dyktował warunki, prowadząc 6:4, potem 10:5. Decydującym momentem było wejście w pole zagrywki Kingi Klimeckiej, która popisała się cała serią trudnych zagrań w tym… czterema asami z rzędu! Sądeczanki prowadziły już w pewnym momencie 18:6! Miejscowe jeszcze zerwały się do walki, ale było za późno. Seta zakończyła Joanna Lechowicz. Oczywiście asem serwisowym.

W III partii przyjezdne poszły za ciosem. Znów kaleczyły rywalki zagrywką i niemal cały czas prowadziły. Gdy na tablicy pojawił się wynik 24:21 dla Popradu wydawało się, że losy seta są przesądzone. Ale od czego proszowianki mają Weronikę Krysztofiak.

Przyjmująca Pogoni zaczęła w końcówce grać jak w transie, a że wspomogły ja w tym Patrycja Nowacka i Karolina Żydzik niemożliwe stało się możliwe: Pogoń zdobyła 5 punktów z rzędu (ostatni to as serwisowy Krysztofiak) i wygrała!

W kolejnej partii zanosiło się, że Pogoń dokona jeszcze większego wyczynu. Poprad prowadził już 24:20, by roztrwonić tę przewagę! Doszło do bardzo emocjonującej końcówki, w której obie drużyny miały szanse na ostateczne rozstrzygnięcie.

Sztuka udała się przyjezdnym, które doprowadziły do tie breaku i rozpoczęły go od prowadzenia 2:0. Potem Krysztofiak (33 punkty w całym meczu!) popisała się serią trzech kolejnych punktowych zagrywek i było 7:4 dla Pogoni. Gospodynie nie pozwoliły już odebrać sobie tej przewagi (choć przez moment było 9:9), a mecz zakończyła atakiem z II linii Nowacka.

Pogoń Proszowice – Poprad Stary Sącz 3:2 (25:15, 16:25, 26:24, 28:30, 15:10)

Pogoń: Dyduła, Krysztofiak, Musiał, Nowacka, Żak, Bogdańska, Kawalec (libero) oraz Dragosz, Żydzik, Sakłak

Poprad: Tokarczyk, Klimecka, Litawa, Lechowicz, Szwala, Pierzga, Pasiut (libero) oraz Tomasiak, Bogacka, Potoniec