II liga siatkarzy. Bochnianie imponowali bardzo mocną zagrywką

(KIER)
W ostatnim w tym roku spotkaniu zespół Contimaksu po zaciętym meczu zainkasował trzy punkty i umocnił się w czołówce tabeli grupy VI.

ASPS Avia Świdnik - Contimax MOSiR Bochnia 1:3 (30:32, 25:23,23:25,19:25)

Contimax: Jarzyna, Samborski, Stajer, Konieczny, Kącki, Zmarz, Luks (libero) oraz: Ściślak, Habel, Wysocki.

Po bardzo dobrych zagrywkach Samborskiego i atakach kończonych przez Koniecznego goście objęli prowadzenie 9:5. Siatkarze Avii doprowadzili do remisu 11:11 i od tego momentu nastąpiła wymiana ciosów. W dramatycznej końcówce pierwszego seta więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Contimaksu. Po dobrej grze w bloku i skutecznych kontrach Ściślaka wygrali partię w niecodziennych rozmiarach do 30.

W drugim secie podopieczni trenera Roberta Banaszaka dwukrotnie doprowadzali do remisu 6:6 i 20:20. Po serii prostych błędów w końcówce musieli uznać wyższość rywali. W trzecim secie punkty na wagę wygranej przyjezdni zdobyli po skutecznych blokach Zmarza i atakach Ściślaka.

W czwartej partii wyrównana walka trwała do stanu 12:12. W polu zagrywki w drużynie gości stanął tym razem Wysocki i precyzyjnymi serwisami odrzucał gospodarzy od siatki. Bochnianie seryjnie zdobywali punkty i zasłużenie wygrali.